„Tylko wezmę mój sztormiak i sweter…” – jakie kurtki żeglarskie wybrać?

„Tylko wezmę mój sztormiak i sweter…” – jakie kurtki żeglarskie wybrać?

Wielu miłośników żeglugi z pewnością kojarzy powyższy fragment popularnej szanty. Osoby te wiedzą także jak te dwie rzeczy – sztormiak i sweter – są istotne na każdym rejsie. Nic więc dziwnego, że znalazło to odzwierciedlenie w piosence. Kurtki żeglarskie to obowiązkowe wyposażenie każdego żeglarza, który chce w pełni doświadczyć uroków przygody na otwartej wodzie. Smagający deszcz i przeszywający zimny wiatr to czynniki, z którymi często trzeba się zmagać na otwartej wodzie, a odpowiednie okrycie wierzchnie pomoże stawić temu czoła. Na szczęście nie musi to oznaczać rezygnacji ze stylowego wyglądu.

Nawet z rozwianym włosem, zarumienionym licem i w najtrudniejszych warunkach można prezentować się stylowo i atrakcyjnie, a jak wiadomo, to sprawia, że po prostu czujemy się lepiej. Dlatego tak ważne jest, aby przy zakupie kurtki żeglarskiej uwzględniać różne czynniki i dokonać dobrego rozeznania, naturalnie nie zapominając o swoich osobistych preferencjach.

Stylowe kurtki żeglarskie

Projektanci i producenci coraz częściej mają na uwadze to, aby zwłaszcza damska odzież żeglarska łączyła w sobie praktyczność, wygodę oraz ciekawy wygląd. Oczywiście, męskie modele nie ustępują wiele pod tym względem, niemniej jednak to głównie Panie doceniają takie zestawienie wielofunkcyjności. Damskie kurtki żeglarskie Gill to odpowiedź na potrzeby każdej pasjonatki żeglarstwa. Wszystkie produkty są poddawane rygorystycznym testom, a wszystko to po to, by zagwarantować ochronę przed zimnem, wodą i wiatrem. Odpowiedni krój stworzony przy współpracy z profesjonalnymi żeglarzami zapewni najwyższy komfort użytkowania, gdyż nie krępuje ruchów. Praktyczności ubraniu dodają też kaptur i poręczne kieszenie.

Natomiast wysokiej jakości materiał utrzymuje ciepło, jednocześnie pozwalając skórze oddychać, a przy tym chroni Cię przed działaniem nieprzewidywalnych warunków atmosferycznych. Niejednokrotnie w trakcie rejsu trzeba zmierzyć się z niespodziewaną ulewą lub wichurą czy też niską temperaturą. Dzięki odpowiedniej kurtce żeglarskiej zawsze wyjdziesz z takiego starcia zwycięską ręką. Ponad to, zastosowane tekstylia są odporne nie tylko na deszcz i wiatr, ale i uszkodzenia mechaniczne i oznaki znoszenia, co znacznie przedłuża żywotność produktu, który może posłużyć Ci długie lata.

Nie tylko na żagle

Warto również mieć na uwadze, że w zależności od modelu na jaki się zdecydujemy, kurtka żeglarska może być świetnym elementem garderoby nie tylko na łódce. Modny i sportowy wygląd sprawdzi się idealnie przy uprawianiu także innych sportów, niekoniecznie związanych z wodą, jak chociażby bieganie. Nie zapominajmy, że nawet, gdy jesteśmy w mieście bądź pobliskim lesie, pogoda potrafi zaskakiwać. Teraz to Ty możesz przechytrzyć ją, będąc zawsze przygotowaną! A może po prostu wybierasz się na relaksujący spacer? To też znakomita okazja, by wyglądać dobrze i stylowo. Sportowa odzież idealnie dopasowuje się do kobiecego ciała, dzięki czemu poczujesz się komfortowo i pewnie siebie, a to zawsze jest w modzie – niezależnie od miejsca i sytuacji.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )