Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu?

Jak urządzić biuro w minimalistycznym stylu?

Styl minimalistyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. W wielu przypadkach „mniej znaczy więcej”, jednak aranżacja wnętrz biurowych nie zawsze jest łatwa. Przed przystąpieniem do pracy należy zastanowić się, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak nie zapominajmy również o zachowaniu zasad ergonomii, które obowiązują w każdym miejscu pracy. Przedsiębiorstwo Dsgn.pl specjalizuje się w projektowaniu wnętrz idealnie dopasowanych do potrzeb oraz wymagań zleceniodawcy.

Proste formy

Meble biurowe w stylu minimalistycznym powinny wyróżniać się prostymi formami. Dobrze, jeśli sprawiają one wrażenie lekkich i subtelnych. Dominują tutaj przede wszystkim modele w jasnych i neutralnych kolorach. Pamiętajmy, że w grę nie wchodzi jedynie biel! Zakres możliwości jest o wiele szerszy. Na specjalną uwagę zasługują takie kolory, jak np. szary, beż, kawa z mlekiem. Doskonałą opcją są również odcienie drewna. Istotne jest, aby nie mieszać ze sobą zbyt wielu wzorów, ponieważ przepych nie jest mile widziany. Przesadnie ekstrawaganckie formy również nie są wskazane.

Ciekawe dodatki

W minimalistycznym biurze również możemy umieścić niebanalne dodatki, jednak nie powinniśmy przesadzać z ich ilością, ponieważ uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Z drugiej strony całkowity brak dekoracji sprawi, że wnętrze będzie nudne i pozbawione charakteru. Osoby, które chcą zaoszczędzić czas powinny skorzystać z pomocy specjalistów z DSGN (http://www.dsgn.pl/). Wcześniejsze przygotowanie projektu aranżacji sprawia, że zainwestujemy wyłącznie w niezbędne elementy. Unikniemy błędnych wyborów i wyrzucenia gotówki w błoto.

Oświetlenie o dużej mocy

Minimalistyczne pomieszczenie powinno być jasne i rozświetlone. Nie zawsze możemy liczyć na dostateczną ilość światła dziennego. Właśnie dlatego wybierzmy lampy o wystarczająco wysokiej mocy. Najlepiej, aby były one nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Dobrą opcją jest wprowadzenie odrobiny koloru, szczególnie jeśli wnętrze jest monochromatyczne. Nie zapominajmy jednak o tym, że zbyt duża ich ilość może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Korzystając z usług zawodowców można mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. To również skuteczny sposób na to, aby zoptymalizować wydatki. Inwestujemy wyłącznie w to, czego potrzebujemy.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )