Mistrzowska Szkoła Coach Biznesu – dlaczego coaching w biznesie jest ważny?

Mistrzowska Szkoła Coach Biznesu – dlaczego coaching w biznesie jest ważny?

Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz słowo “coaching”? Niestety wiele osób mylnie rozumie to pojęcie, a ma to związek z tym, że w sieci mamy do czynienia z ogromną liczbą samozwańczych “coachów”, których działania nie mają dużo wspólnego z tym, czym coaching jest w rzeczywistości. Interesuje Cię tematyka rozwoju? Chcesz dowiedzieć się, na czym polega coaching i czym jest Mistrzowska Szkoła Coach Biznesu? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji, które mogą Cię zainteresować.

Czym jest coaching i Mistrzowska Szkoła – Coach Biznesu?

Słowo “coaching” przez ostatnich kilka lat słyszeliśmy bardzo często i nie zapowiada się, aby jego popularność miała zmaleć. Czy jednak używamy go w poprawnym znaczeniu? Coaching bywa różnie interpretowany. Dlatego warto sięgać po jego definicje stworzone przez organizacje, zajmujące się nim w sposób profesjonalny. Na przykład według definicji International Coach Federation, coaching to proces (interaktywny), który przyspiesza tempo rozwoju i polepsza efekty działania. Warto dodać, że proces ten dotyczyć może zarówno indywidualnych osób, jak i całych organizacji. Jaki powinien być wynik coachingu? Klient profesjonalnego coacha powinien zyskać umiejętność ustalania konkretnych celów, podejmowania trafniejszych decyzji, optymalizowania swoich działań i wykorzystywania swoich naturalnych predyspozycji.

O czym warto jeszcze wspomnieć? Coaching jest błędnie utożsamiany z np. szkoleniem, terapią czy doradztwem. Zmiany (czy to w życiu osobistym, czy zawodowym) zależą od klienta. Coach odpowiedzialny jest nie za wyniki, a za proces. Biznes coaching to specyficzny obszar, który skupia się na pogłębianiu kompetencji ważnych w biznesie i pomagających osiągać cele biznesowe. Dla kogo jest to dobra opcja? Przede wszystkim dla tych, którzy pełnią funkcje menadżerskie lub kierownicze, ale nie tylko. Coaching biznesowy sprawdzi się też, gdy ktoś dopiero przygotowuje się do nowej roli zawodowej.

Zastanawiasz się zapewne teraz, czym jest Mistrzowska Szkoła Coach Biznesu. Spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to szkolenie, podczas którego można poznać między innymi metody z obszaru coachingu, motywacji i rozwiązywania konfliktów. Co więcej, Mistrzowska Szkoła Coach Biznesu, to nie tylko teoria. Bardzo ważny jest czterostopniowy system praktyk.

Mentoring coaching szkolenia – to warto wiedzieć

Każdy z nas ma w życiu określony zupełnie inny cel. Jednak każdy z nas może cieszyć się z efektów, jakie dają mentoring coaching szkolenia. Trzeba jednak zrobić pierwszy krok i odważyć się na nie zdecydować. Wystarczy zapytać klientów profesjonalnych coachów, aby przekonać się, że dla większości z nich decyzja o skorzystaniu z pomocy, okazała się jedną z najlepszych w życiu. Dlatego, jeżeli jesteś zdeterminowany, aby coś zmienić na lepsze, nie chcesz utknąć w jednym punkcie – mentoring, coaching, szkolenia to odpowiedź na Twoje potrzeby.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )