Brodziki idą do lamusa! Poznaj odpływy prysznicowe liniowe

Brodziki idą do lamusa! Poznaj odpływy prysznicowe liniowe

Coraz częściej osoby remontujące swoje łazienki odchodzą od montowania standardowego brodzika. Dlaczego? Ponieważ zajmuje on mnóstwo miejsca, a poza tym zazwyczaj jest mało estetyczny. Na co decydują się więc w zamian? Na odpływy prysznicowe liniowe! Planujesz zmiany w swojej łazience? Nie wiesz, na którą opcję się zdecydować? Zastanawiasz się, jak montuje się nowoczesne odpływy? Koniecznie zapoznaj się z treścią naszego artykułu, za pomocą którego chcemy Ci przekazać kilka ważnych informacji.

Czym są odpływy prysznicowe liniowe i jakie najlepiej wybrać?

Jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział, czym są odpływy prysznicowe liniowe, a w naszych łazienkach wyposażonych w prysznice królowały brodziki. W tym przypadku odpływ jest zamontowany właśnie w nich. Jednak coraz popularniejsze rozwiązanie, jakim jest odpływ bezpośrednio w podłodze, stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych i wygląda bardzo nowocześnie.

Odpływy prysznicowe liniowe to po prostu sposób na to, aby grawitacyjnie odprowadzić wodę z pomieszczenia. Jak to wygląda w praktyce? Woda spływa, wpada do zamontowanej rynienki i dostaje się w ten sposób do kanalizacji. Jedyne, co jest widoczne “na powierzchni”, to tak zwany ruszt. Zazwyczaj jednak ma on także funkcję dekoracyjną i idealnie wpasowuje się w styl wnętrza. Dostać można zarówno wersje błyszczące, jak i modne ostatnimi czasy – matowe.

Zastanawiasz się, dlaczego właściwie warto zdecydować się na odpływy prysznicowe liniowe? Powodów jest wiele. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest estetyczny wygląd i możliwość łatwiejszego zagospodarowania przestrzeni niż w przypadku standardowych brodzików. W sieci i czasopismach wnętrzarskich znaleźć można mnóstwo inspiracji dotyczących właśnie montażu odpływów liniowych. Jednak wygląd to nie jedyna ich zaleta. Są również funkcjonalne, łatwiejsze w czyszczeniu, a także bezpieczniejsze np. dla dzieci czy osób starszych.

Wiesz już, co jest modne w łazienkach, a na jakie baterie kuchenne najlepiej się zdecydować?

Chociaż przez wiele osób remont łazienki uważany jest za najtrudniejszy, to urządzanie kuchni też może sprawić trudności. Jeszcze przed rozpoczęciem działań, należy dokładnie rozplanować każdy kąt i dobrze przemyśleć wybór poszczególnych elementów wyposażenia. Nawet (wydawałoby się, że niepozorne) baterie kuchenne trzeba dopasować nie tylko do designu całego pomieszczenia, ale także pod względem praktyczności i wykorzystanych mechanizmów. Coraz popularniejsze są baterie kuchenne uruchamiające wodą za pomocą dotyku lub te z wbudowanym filtrem. Jeżeli chodzi o kuchenne trendy, to nadal na topie jest minimalizm. Jednak styl vintage i klasyczny także ma swoich zwolenników. Oni również znajdą w ofertach producentów armatury ciekawe propozycje dla siebie – np. stylizowane na stare złote baterie kuchenne.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )