Co kryje się pod terminem „platforma kafeteryjna”? Przeczytaj!

Co kryje się pod terminem „platforma kafeteryjna”? Przeczytaj!

Teoretycznie rzecz ujmując, o terminie „platforma kafeteryjna” powinni byli już słyszeć w zasadzie wszyscy pracownicy zatrudnieni w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Niestety mimo super korzyści płynących z tejże platformy wciąż jeszcze wiele firm nie zdecydowało się na wprowadzenie jej w swoich przedsiębiorstwach. Być może jest to kwestią tego, iż wciąż wiele działalności prowadzonych jest na starych i sztywnych zasadach, które niestety kłócą się z wprowadzaniem wszelakich innowacji w firmie. Przyznać należy, że platformy kafeteryjne są jedną, z tych lepszych innowacji, na których wdrożenie można się zdecydować.

Ci, którzy mają tę przyjemność i należą do firmowych platform, zdążyli się już bowiem przekonać o zaletach, jakie niesie za sobą dostęp do nich. Tym zaś, którym zabrakło szczęścia i ich szefowie nie są chętni do wprowadzania nowości, z przyjemnością powiemy kilka słów na temat tych systemów, tego, co znaleźć w nich można, a także o szerokich zasięgach korzyści zarówno dla pracowników, jak i samego przedsiębiorstwa.

Platforma kafeteryjna – właściwie to, co to takiego?

Aby opisywać zalety, które ściśle wiążą się z terminem „platforma kafeteryjna”, musimy najpierw przedstawić, tym, którzy jeszcze nie mieli okazji z niej korzystać, czym ona w ogóle jest. Platforma kafeteryjna jest to nic innego, jak strona internetowa, do której mają dostęp pracownicy różnych przedsiębiorstw. Na stronie tej z kolei znajduje się ogromna baza sklepów, w których ludzie zatrudnieni w danej firmie mogą robić zakupy, korzystając przy tym z wysokich rabatów dla nich dostępnych. Mają oni tam również dostęp do różnego rodzaju benefitów, którymi na danej stronie mogą sami zarządzać. Wspomnieć tutaj należy, iż to szef decyduje o tym, między jakimi benefitami pracownicy będą mogli wybierać.

Korzyści, jakie niesie za sobą korzystanie z platformy kafeteryjnej

Celem wprowadzania innowacji, jaką można nazwać platformę kafeteryjną, jest motywacja pracowników. Założeniem jest, że pracownicy, którzy będą zostawali nagradzani w systemie poza płacowym, czyli ci, którzy będą otrzymywali dodatkowe profity, poza miesięczną pensją, będą bardziej zmotywowani do pracy, a co za tym idzie, lepiej i dokładniej będą oni wykonywali swoje obowiązki.

Tak więc główną korzyścią wprowadzenia platformy jest odpowiednia motywacja pracowników i rozwój przedsiębiorstwa, do którego będą z pewnością prowadzili pracownicy, którzy za większe zaangażowanie otrzymają jakieś benefity. Kolejną zaletą jest przewaga konkurencyjna firmy, która wprowadziła platformy, nad tymi, które jej jeszcze nie mają. Zauważono także, iż zmniejszyła się fluktuacja pracowników, a to prowadzi do oszczędności w przedsiębiorstwie. W systemie kafeteryjnym szefostwo może także z łatwością optymalizować i kontrolować wydatki firmy.

Jak przedstawiliśmy wyżej, platforma kafeteryjna niesie za sobą naprawdę ogromne korzyści, ponieważ gwarantuje w zasadzie podniesienie zaangażowania pracowników, ich zadowolenia i satysfakcji z odnoszonych sukcesów, a to przekłada się na sukcesy i rozwój całego przedsiębiorstwa.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )