Pierwsza pomoc online dla pracowników biurowych

Pierwsza pomoc online dla pracowników biurowych

Dobrze jest pracować w otoczeniu ludzi, którzy są nam pomocni nie tylko w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych, ale także takich, którzy będą w stanie udzielić nam pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia stanu naszego zdrowia lub życia. Nikt z nas nie zakłada, a przynajmniej nie chce sytuacji, w której idąc do pracy narazi siebie na nieszczęśliwy wypadek, albo dozna jakichkolwiek nieplanowanych reakcji organizmu zagrażających zdrowiu i życiu. Jednak zawsze – nie tylko w pracy, ale także w domu, czy robiąc zakupy w supermarkecie – może zdarzyć się wypadek nam, naszym bliskim lub osobom, które są na wyciągnięcie ręki. I nasuwa się pytanie co wtedy? Czy umiemy pomóc? Czy reagujemy właściwie? Czy podejmujemy odpowiednie działania?

Jakie zagrożenia czyhają na mnie w pracy?

Praca biurowa może wydawać się niezbyt skomplikowana i pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, co zagrażającego mojemu życiu, albo życiu moich kolegów i koleżanek, mogłoby się wydarzyć w biurze, wprowadzając dane do komputera, albo odbierając telefony? Nasze myślenie kierujemy wyłącznie na zakres obowiązków, nie pamiętając o tym, że w pracy jemy i pijemy, gdzie łatwo o zachłyśnięcie się i nie zawsze wystarczy poklepać po plecach, że chodzimy po schodach, na których możemy się potknąć i złamać nogę, albo doznać urazu głowy. Nie myślimy też o tym, że w naszym budynku jest elektryczność, a na przykład awaria prądu i wizyta specjalisty może skończyć się porażeniem prądem, albo że zwyczajnie pracujemy z ludźmi, którzy chorują, albo dostaną zawału serca, wylewu czy ataku padaczki. Co wtedy zrobisz? Jak postąpisz? Będziesz umiał pomóc?

Jestem przekonana, że skoro czytasz ten artykuł, to nie masz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a być może nawet nie wiesz, gdzie w sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu kolegów zadzwonić. Z pomocą przychodzi kurs pierwszej pomocy online, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i rozterki, a także sprawi, że poczujesz się pewniej i bezpieczniej.

Po co mi kurs pierwszej pomocy, skoro pracuje zdalnie?

Niewątpliwie praca zdalna kiedyś zmniejszy swoją skalę i wrócimy do normalności. Warto spojrzeć na pracę zdalną nie jako na wymówkę, że nie muszę czegoś robić, a wręcz przeciwnie, że mam czas aby zainwestować w swój rozwój i to nie byle jaki, bo uratowanie komuś życia, albo uratowanie kogoś przed kalectwem daje radość i satysfakcję, nie tylko nam, ale także poszkodowanym i ich bliskim.

Druga ważna rzecz, która przemawia za zdobyciem umiejętności z udzielania pierwszej pomocy to fakt, że w domu też dochodzi do wypadków. Wyobraź sobie sytuacje, że Twoje dziecko zaczyna dusić się lizakiem, którego wciągnęło tak głęboko, że nie dasz rady chwycić za patyczek i wyciągnąć. Albo że Twój rodzic nagle mdleje i nie masz z nim kontaktu, nie wiesz co mu się stało, czy to zawał, wylew, czy zwykłe omdlenie, a może coś jeszcze innego. Co zrobisz jeżeli oblejesz się wrzątkiem i spodnie, które masz na sobie przylegną do Twojej skóry tak, jakby stanowiły jej integralną część?

W momencie zajścia zdarzenia nie ma czasu na szukanie odpowiedzi w Internecie, albo pytanie o dobrą radę przyjaciół. W takich sytuacjach liczą się sekundy, dzięki którym ratujesz czyjeś zdrowie, a bardzo często, nawet nieświadomie cudze życie. Brak odpowiedniej wiedzy to też element, który wprowadza Cię w panikę i wywołuje szereg niepotrzebnych reakcji i podjętych działań, które mogą nie tyle pomóc, co zaszkodzić. I po to właśnie jest Ci potrzebny kurs pierwszej pomocy, aby nauczyć Cię reagować, zapobiegać i pomagać samemu sobie lub innym, którzy tego potrzebują.

Warto też zaznaczyć, że poza pracą biurową jest mnóstwo innych branż i zawodów, które na co dzień, z dużym ryzykiem podejmują swoją pracę. Mechanicy, dekarze, firmy budowlane, osoby pracujące na wysokościach, pracownicy produkcyjni, a nawet drukarze, którzy mają styczność ze środkami chemicznymi i gilotyną, powinni posiadać podstawy z udzielania pierwszej pomocy, które są fundamentem bezpieczeństwa ich zakresu obowiązków.

Jak wygląda kurs pierwszej pomocy online?

Kurs pierwszej pomocy online, to platforma e-learningowa, do której dostęp ma każdy pracownik, czy klient indywidualny o każdej porze i o każdym czasie. Daje to możliwość odbycia kursu w pełnym skupieniu, w czasie, w którym nie zaniedbujemy obowiązków służbowych, a dodatkowo nie mamy żadnych deadlinów. To oznacza, że kurs możemy rozpocząć dzisiaj i skończyć go w tydzień, a równie dobrze możemy robić go kilka miesięcy w zależności od tego jak pozwala nam na to czas.

Oczywiście jeżeli kurs pierwszej pomocy dla pracowników jest sponsorowany przez firmę, która nas zatrudnia, to powinien odbyć się w godzinach pracy. Nawet jeżeli nie mamy możliwości zrobić kursu w kilka dni, to warto codziennie i systematycznie podchodzić do lekcji, aby wynieść z nich jak najwięcej. Patrząc jednak z perspektywy firmy rozwiązanie dostępne przez Internet jest o tyle korzystne, że można ustalić harmonogram dla pracowników, aby żadne obowiązki służbowe nie zostały zaniechane.

Sam kurs online z pierwszej pomocy został opracowany przez ekspertów z branży medycznej i BHP, a dodatkowo jest uznawany przez Państwową Inspekcję Pracy oraz inne jednostki nadzorujące warunki pracy. Każda firma, która dba o swoich pracowników, o ich rozwój i bezpieczeństwo, bezkompromisowo powinna zainteresować się szkoleniem z pierwszej pomocy online, nie tylko dla dobra kolegów i koleżanek dzielących biuro, albo z uwagi o dbałość o życie i zdrowie każdego obywatela.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )