Kiedy należy uszczelnić mury?

Kiedy należy uszczelnić mury?

Uszczelnianie budynku jest niezbędne zawsze wtedy, gdy zauważymy ślady wilgoci. Należy pamiętać, że gromadząca się woda negatywnie wpływa na parametry konstrukcji. Istnieje również duże prawdopodobieństwo pojawienia się pleśni lub grzybów. Samodzielna eliminacja nieszczelności nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie posiadamy doświadczenia. Warto jest skorzystać z usług fachowców, którzy zrealizują usługę w sposób kompleksowy.

Osuszenie budynków

Niektórzy zastanawiają się, czy uszczelnienie murów wymaga wcześniejszego uszczelnienia. Wiadomym jest, że generuje to dodatkowe koszty, których chcą uniknąć osoby z ograniczonym budżetem. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że nie zawsze zachodzi konieczność stosowania urządzeń osuszających. Dotyczy to jednak lekko zawilgoconych konstrukcji. Nieco inaczej jest w przypadku budynków po zalaniu. Ostateczna decyzja należy do profesjonalnej ekipy, które dokona oceny rzeczywistego stanu obiektu.

Wykonanie otworów na materiał uszczelniających

Otwory, gdzie zostanie wtłoczony materiał uszczelniający muszą być wykonane w miejscach najsilniejszego zawilgocenia. Istotne jest również to, aby posiadały one właściwą średnicę. Pierwszym krokiem jest stworzenie planu technicznego. Nawet najmniejszy błąd może sprawić, że nie osiągniemy pożądanych efektów, a wilgoć nadal będzie pojawiać się w budynku. Wybierając usługodawcę warto sprawdzić, jak długo funkcjonuje on w branży. Dobrze jest także sprawdzić opinie wystawione przez wcześniejszych klientów. Musimy mieć pewność, że prace zostaną zrealizowane w zgodzie z aktualnie obowiązującymi normami i standardami.

Wtłoczenie preparatów uszczelniających

Do wcześniej przygotowanych otworów wtłacza się preparaty uszczelniające – zwykle żywicę poliuretanową lub żel akrylowy. Jakość stosowanej chemii budowlanej musi znajdować się na najwyższym poziomie. Godnym polecenia producentem jest Euroseal. Wspomniana marka oferuje szeroki wybór wysokiej klasy towarów, które dostępne są w atrakcyjnych cenach. Oszczędzania na jakości stosowanych środków uszczelniających sprawia, że problem szybko powróci. Rozsądniej zainwestować gotówkę raz, a porządnie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )