Import z Chin we współpracy z pośrednikiem sprzedaży

Import z Chin we współpracy z pośrednikiem sprzedaży

Wielu importerów z Chin z niechęcią myśli o korzystaniu z pomocy pośrednika sprzedaży – niepotrzebnie! Import z Chin we współpracy z pośrednikiem na miejscu niesie ze sobą szereg korzyści i pomaga uniknąć wielu potencjalnych nieprzyjemności.

Jakie są zalety współpracy z pośrednikiem sprzedaży?

Po pierwsze, pośrednik działa już na miejscu i może wszystkiego dopilnować – ma szybki kontakt z fabryką i porozumiewa się po chińsku, co znacznie ułatwia komunikację. Po drugie, Chińczycy bardzo często lepiej traktują pośredników niż zwykłych importerów, gdyż pośrednicy są szansą na pozyskanie większej liczby klientów. Doświadczeni pośrednicy mogą również często wynegocjować o wiele korzystniejsze ceny niż nowy importer, który nigdy wcześniej nie robił w danej firmie zamówienia. Kolejnym niewątpliwym plusem jest fakt, że miejscowi pośrednicy znają tamtejsze realia, są doskonale obeznani w fabrykach i producentach, a nierzadko nawet w niszowych stronach. Bardzo często firmy, które nie mają strony przetłumaczonej na język angielski, oferują niższe ceny, bo są nastawione na sprzedaż na lokalnym rynku – by do nich dojść, trzeba mieć bardzo dobrze opanowany język chiński. Kolejnym plusem, który powinien przekonać każdego sceptyka do współpracy z pośrednikiem, jest fakt, że import z pośrednikiem sprzedaży jest o wiele bardziej bezpieczny. Jeśli dojdzie do jakiegoś zaniedbania, towar zniszczy się lub zagubi – za wszystkie straty odpowiada pośrednik.

Z jakimi problemami może się spotkać importer bez pośrednika?

Współpraca z pośrednikiem sprzedaży może uchronić importera przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Oto niektóre z nich:

  • po dokonaniu wpłaty kontakt się urywa lub pogarsza
  • opóźnienia w produkcji i transporcie
  • towar nie zgadza się z opisem
  • certyfikat na towarach jest nieważny
  • fabryka zmienia warunki po wpłacie zaliczki

Okazuje się, że takie sytuacje zdarzają się one o wiele częściej, niż można przypuszczać. Oczywiście tylko wtedy, gdy importer nie korzysta z usług pośrednika.

Czy współpraca z pośrednikiem się opłaca?

Ceny pośredników są różne, zwykle wynoszą około 1-5% wartości sprowadzanego towaru. Wydaje się więc, że nie jest to zbyt wygórowana cena zważywszy na potencjalne korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca z pośrednikiem. Skorzystanie z usług agencji pośredniczącej jest szczególnie polecane osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia z importem z Chin, lecz nie jest ona zarezerwowana tylko dla nowicjuszy – korzystają z niej również doświadczeni importerzy, gdyż zalety takiej współpracy z pewnością są warte swojej ceny. Dodatkowe korzyści współpracy opisane zostały na stronie https://www.strategy-ss.com/.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )