Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – które rozwiązanie jest lepsze?

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – które rozwiązanie jest lepsze?

Zastanawiasz się, czy zamontować rolety zewnętrzne czy może lepiej zainwestować w żaluzje fasadowe? Taką decyzję najlepiej jest podjąć już na etapie budowy domu. Od twojego wyboru zależeć może komfort mieszkańców, a nawet ich bezpieczeństwo. Warto porównać poszczególne funkcje osłon i na tej podstawie zdecydować, czy rolety czy może jednak żaluzje. Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie wad i zalet obu tych opcji. 

Rolety czy żaluzje – bezpieczeństwo 

Zarówno rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe można nierzadko spotkać w większych miastach takich jak Toruń czy Płock, jednak także mieszkańcy niewielkich miejscowości często inwestują w osłony okienne dla swoich domków jednorodzinnych. Powodem jest zazwyczaj potrzeba zabezpieczenia domostwa przed wścibskimi spojrzeniami oraz włamywaczami. Pod tym względem dużo bezpieczniej jest zainwestować w rolety ze specjalnym atestem antywłamaniowym, które trudniej będzie sforsować niż żaluzje. 

Rolety czy żaluzje – ochrona przed światłem  

Rolety zewnętrzne pozwalają na 100% blokadę promieni słonecznych, dzięki czemu domownicy mogą się wyspać bez obaw, że obudzi ich poranne słońce. Żaluzje fasadowe mają podobne właściwości, które pozwalają na zabezpieczenie wnętrza przed naturalnym światłem z zewnątrz, jednak dodatkowo posiadają funkcję regulacji. Pozwala to decydować, ile słońca chcemy wpuścić do pokoju. Nowocześniejsze modele można obsługiwać na pilota. 

Rolety czy żaluzje – izolacja 

W sezonie zimowym właściciele żaluzji mogą trochę pożałować, że nie zdecydowali się na rolety zewnętrzne. Ich parametry wysokie termoizolacyjne sprawiają, że ciepło pozostaje w domu, nawet jeśli na zewnątrz panuje chłód. Rachunki za ogrzewanie maleją, a inwestycja w rolety się zwraca. Jednak latem takie osłony również są użyteczne. Wpisując w wyszukiwarkę np. „rolety Toruń” możesz natrafić nawet na oferty rolet, które w cieplejsze miesiące potrafią obniżyć temperaturę o 10 stopni. Więcej przeczytasz na stronie https://dabrowski-duh.pl/zaluzje-i-rolety/. Porównaj samodzielnie i zdecyduj czy rolety zewnętrzne to opcja dla ciebie. 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )