Gdzie szukać pożyczek dla firm?

Gdzie szukać pożyczek dla firm?

Bycie na minusie to stan, w którym każda firma znalazła się przynajmniej raz. Często wiele przedsiębiorstw musi ratować się kredytami czy pożyczkami firmowymi. Kredyt jednak nie zawsze jest możliwy, zwłaszcza, jeśli podmiot ma trudną sytuację finansową. W takim przypadku z pomocą przychodzą pożyczki firmowe.

Czym charakteryzuje się pożyczka dla firm?

Różnica między pożyczkami i kredytami jest dla wielu dość oczywista i polega między innymi na placówce, która owych pieniędzy udziela. Kredyty mogą być przyznawane tylko i wyłącznie przez banki, natomiast pożyczki przez instytucje pozabankowe i banki. Różnica objawia się także w regulacjach prawnych – w tym pierwszym przypadku liczy się prawo bankowe, natomiast pożyczki rozpatrywane są tylko w ramach prawa cywilnego. Pożyczki bankowe działają na nieco innych zasadach niż te pozyskiwane z firm pozabankowych, a dokładniej o tych różnicach przeczytasz na dobrapozyczka24.pl/czym-roznia-sie-pozyczki-pozabankowe-od-tych-udzielanych-przez-banki. Pożyczki dla firm są przede wszystkim udzielane na większe sumy niż klasyczne chwilówki, tak samo okres ich spłaty jest dłuższy. Oczywiście takie pieniądze uzyskać można także dużo łatwiej, niż kredyt bankowy, a formalności sprowadzane są do minimum. Jednakże rata do spłaty będzie także nieco większa niż w przypadku kredytu.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla firm?

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę dla firm, warto poszukać dobrej instytucji, która oferuje korzystne oprocentowanie i marżę. Wiele pożyczek zawiera w sobie dużo dodatkowych kosztów, jak choćby opłaty za wniosek czy ubezpieczenia. Jeśli masz dodatkowo nikłą zdolność kredytową, lub widniejesz w bazie BIK jako osoba, która nie spłaciła jakiegoś zobowiązania, możesz się często spodziewać różnych form zabezpieczeń, takich jak zastaw czy obowiązek podżyrowania przez osobą trzecią. Szukając pożyczki, warto zwrócić na te kwestie uwagę. Wszystkie koszty pożyczek mieszczą się w skrócie RRSO, który powinien być wyszczególniony na stronie konkretnej firmy pożyczkowej w kontekście danego produktu. Jeśli koszty nie będą dla Ciebie jasne, warto zapytać w konkretnej firmie, co dokładnie składa się na pożyczkę.

Gdzie szukać pożyczek dla firm?

Pożyczki dla firm wyszczególnione są bardzo często w różnego rodzaju zestawieniach internetowych. W przeciwieństwie do klasycznych pożyczek, które przyznawane są osobom prywatnym, firma pozabankowa bierze w tym przypadku pod uwagę dochody przedsiębiorstwa. Istnieją także placówki, które udzielają pożyczek firmowych bez BIK, jednak warto w tym przypadku być szczególnie uważnym i sprawdzić, czy oferta nie zawiera żadnych dodatkowych kosztów.

Zarówno w przypadku poszukiwania kredytów, jak i pożyczek, warto skorzystać z pomocy pośrednika finansowego, lub  rankingów do dostępnych w Internecie. Te ostatnie są dobrym rozwiązaniem, jeśli potrafisz sprawnie poruszać się po sieci i pozwolą Ci na sprawdzenie wszystkich kosztów pożyczki.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )