Wydawnictwo Lekarskie PZWL – coraz szersza oferta

Wydawnictwo Lekarskie PZWL – coraz szersza oferta

Istniejące od 1945 roku Wydawnictwo Lekarskie PZWL wydaje się nic nie robić z wieszczonego rychłego końca książki papierowej i ucieczki w nowoczesne media. Oferta książek z szeroko rozumianej branży medycznej wydaje się być coraz szersza, a liczba osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy medycznej cały czas rośnie. Już dawno literatura medyczna przestała być interesująca dla tych, którzy w procedurze medycznej stoją po aktywnej stronie, czyli lekarzy i personelu medycznego. Coraz częściej swój głód wiedzy medycznej dzięki książkom zaspokajają złaknieni jej odbiorcy usług medycznych, którzy na własną rękę pragną dowiedzieć się, czy zastosowana wobec nich metodologia leczenia jest właściwa, diagnoza postawiona zgodnie ze sztuką i cały proces leczenia przeprowadzony jest we właściwy sposób. Być może właśnie dlatego książki medyczne sprzedają się coraz częściej i w coraz większej liczbie. Jedyny problem, który wydaje się być coraz bardziej widoczny jest taki, że coraz większa świadomość nie wpływa szczególnie na coraz lepsze życie i poważniejsze traktowanie swojego organizmu i jego potrzeb zgodnie z tą wiedzą. Często odnieść można wrażenie, że ludzie, którzy posiadają choćby podstawową wiedzę medyczną, starają się ją mocno kontestować i sprawdzać, czy na pewno tak szeroko opisywane przyczyny pojawienia się jednostek chorobowych w ich przypadku również będą prawdziwe.

Do kogo kieruje swoją ofertę Wydawnictwo Lekarskie PZWL?

Coraz częściej w ofercie, którą na rynek kieruje Wydawnictwo Lekarskie PZWL, można znaleźć pozycje, które znajdują się nieco dalej od centrum świata tradycyjnej medycyny. Oczywiście, wciąż obecne są pozycje, których autorzy opisują nowości w świecie chirurgii urazowej, ortopedii czy interny ogólnej. Jednak coraz częściej na półce wydawnictwa można znaleźć tytuły, które do niedawna można było uznać za typowe dla medycyny alternatywnej. Oczywiście – niewidzialna ręka rynku robi swoje i podobnie jak inne wydawnictwa medyczne, również PZWL trzyma rękę na pulsie zmian w oczekiwaniach swoich odbiorców. Dlatego coraz częściej spotykanymi specjalnościami opisywanymi przez autorów współpracujących z wydawnictwem są:

  • kosmetologia i medycyna estetyczna
  • psychiatria i psychologia
  • pedagogika specjalna
  • choroby cywilizacyjne
  • geriatria i problemy osób w podeszłym wieku
  • dietetyka i nowoczesne metody żywienia

Wydawnictwo Lekarskie PZWL a perspektywy dla branży księgarskiej

Wydaje się, że ogólne trendy na rynku księgarskim nie dotyczą branż specjalistycznych. Na stale rosnącej tendencji do poszukiwania wiedzy na własną rękę domy wydawnicze takie jak Wydawnictwo Lekarskie PZWL wyraźnie zyskuje. Po raz kolejny potwierdza się teza, że jeśli robi się coś konsekwentnie i robi się to dobrze, sukces jest tylko kwestią czasu.

Stale rosnący udział pozycji popularnonaukowych i poradnikowych szeroko otworzył ofertę wydawnictwa dla odbiorców, którzy jeszcze do niedawna wydawali się nie mieć pojęcia, że wiedza medyczna jest dla nich dostępna i może być odbierana w tak atrakcyjny sposób.

Perspektywy, które już teraz wyraźnie się zarysowują, wskazują z jednej strony na malejący udział książek papierowych z działów beletrystycznych i rosnący udział tego samego typu wydawnictw w działach specjalistycznych. Coraz częściej obecni w różnego rodzaju nowoczesnych mediach autorzy zachęcają do zakupu pozycji, których odbiorcą w większości nie ma być dogłębnie wykształcony uczestnik branży medycznej, a zwykły człowiek, który chce uzupełnić swoją wiedzę po to, aby samodzielnie móc ocenić stan swojego zdrowia. Dzięki temu nie tylko będzie mógł przygotować się na ewentualne problemy, ale również poczynić kroki w kierunku uodpornienia się i zbudowania osobistego systemu profilaktycznych zabezpieczeń. Oczywiście – nie da się uniknąć również innego typu odbiorców. Ludzi, którzy w specjalistycznej literaturze medycznej stale poszukują potwierdzenia swoich teorii spiskowych i dzięki zdobytej wiedzy coraz intensywniej przeciwstawiają się zdroworozsądkowym działaniom lekarzy, którzy według nich – wcale nie muszą wiedzieć lepiej.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )