Jak dbać o pralkę aby posłużyła jak najdłużej?

Jak dbać o pralkę aby posłużyła jak najdłużej?

Pralka to urządzenie, które wymaga stałej konserwacji. Im bardziej o nią dbamy, szczególnie podczas częstej eksploatacji urządzenia, tym dłużej nam posłuży i unikniemy kosztów kupna nowej lub kosztów naprawy. Warto wiedzieć co robić aby zachować pralkę w dobrym stanie, nie tylko z uwagi na jej żywotność, ale także zapach jaki pozostawia na naszych wypranych ubraniach.

Nie przepełniaj bębna

Bęben każdej pralki ma swoją pojemność. I chociaż w rzeczywistości możemy siłą umieścić w pralce więcej ubrań niż zaleca producent, to takie postępowanie prowadzi do przeciążenia bębna. Wolniej się wtedy obraca, zużywa więcej energii i wody a tym samym, może sprawić że pralka po prostu przestanie działać.

Uważaj na kamień i inne osady

Pralka usuwa osad i zabrudzenia z naszej garderoby, i chociaż część z nich jest odprowadzana, to znikome ilości osadzają się w bębnie i innych elementach pralki. Chociaż nie widzimy ich gołym okiem, to wewnątrz gromadzą się złogi brudu, pyłek z ubrań lub pozostałości nieoczyszczonych kieszeni spodni i bluz. Dodatkowo w pralce osadza się kamień, szczególnie jeśli mamy w domu bardzo twardą wodę oraz resztki detergentów. To wszystko sprowadza się do tego, że pralka zaczyna działać niej efektywnie, nasze ubrania nie dopierają się do końca, a sama pralka może ulec awarii.

Warto co jakiś czas pralkę wyczyścić i jest na to kilka sposobów. Można użyć gotowych środków dostępnych w większości supermarketów czy dużych drogerii, ale zazwyczaj wystarczą sposoby domowe. 1L octu kuchennego wlany do bębna i pojemników na proszek lub soda oczyszczona czy kwasek cytrynowy powinny uporać się nie tylko z zabrudzeniami pralki, ale także z nieprzyjemnym zapachem, który czasami pojawia się w przypadku gdy długo nie czyścimy naszego urządzenia.

Dodatkowo warto także pamiętać o czyszczeniu filtra. Zazwyczaj znajduje się z tyłu pralki, ale warto sprawdzić w instrukcji gdzie go szukać. Filtr również warto co jakiś czas wyczyścić, gdyż zapchany zabrudzeniami może nawet prowadzić do wycieków wody podczas prania.

Co w przypadku awarii?

Jeżeli już jednak za późno na zapobieganie awariom, a pralka przestała działać lub po prostu działa źle warto skorzystać z usług fachowców, którzy naprawią i przywrócą urządzeniu dawną świetność. Nie pozostaje nic innego jak wyszukać w Internecie „naprawa pralek warszawa” i znaleźć odpowiednią firmę, która w rozsądnych cenach i dogodnych terminach podejmie się naprawy tego niezbędnego w każdym domu urządzenia.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )