Urzekający nowoczesny styl z połowy wieku

Urzekający nowoczesny styl z połowy wieku

Nowoczesne wzornictwo z połowy wieku, po raz pierwszy wprowadzone w latach 50. i 60 XX wieku, z eleganckimi liniami i łagodnym wyglądem, trafia do nowoczesnych wnętrz domowych. Wpływa na to zmiana trendów. To w jaki sposób postrzegamy rzeczy wokół nas, przesuwają się w kierunku prostszych i bardziej estetycznych form. Zobaczmy, co możesz zrobić, aby odtworzyć swój dom w stylu tej epoki.

Nowoczesne wzornictwo z połowy wieku było pierwszym połączeniem wystroju wnętrz z minimalizmem. Jego głównymi założeniami były wizualna prostota i estetyczne formy. Powody, dla których uwielbiamy te minimalistyczne i usprawnione style, nie są tak artystycznym stwierdzeniem, troska o środowisko i globalna stagnacja finansowa. W tamtym czasie nowoczesność polegała na pozbyciu się wszystkiego, co niepotrzebne, przy jednoczesnym chwaleniu czystych linii, rzeźbionych mebli i szerokich gładkich krzywizn. Jeśli już skłaniasz się ku minimalizmowi w wystroju domu, jesteś już o krok do przodu.

Dekor oparty na formie rzeźbiarskiej
Bez nadmiernego zatłoczenia kilka ponadczasowych elementów w salonie, jadalni lub sypialni nada mu niepowtarzalny nowoczesny styl z połowy wieku, bez potrzeby gruntownej renowacji. Często leżanki lub minimalnie zagadkowy stolik kawowy to elementy, które przetrwają do końca życia. Alternatywnie, jeśli twój budżet jest przerzedzony, pchle targi są pełne autentycznych nowoczesnych dzieł z połowy wieku, takich jak wazony, stoliki kawowe, dzieła sztuki itp. Nowoczesne repliki są jeszcze tańsze, po prostu zamów je u renomowanego sprzedawcy.

Projektowanie mebli
Niemal natychmiast rozpoznawalne ze względu na proste, czyste linie kończące się gładkimi i zakrzywionymi kątami, nowoczesne meble z połowy wieku rzadko wymagają skomplikowanych ozdób lub tapicerki. W dużej mierze opierają się na drewnianej konstrukcji. W tym okresie dominują wzorce dwukolorowe. Duże rośliny doniczkowe i kolorowe, abstrakcyjne plakaty nadają się doskonale do nowoczesnych mebli z połowy wieku.

Jak wybrać dywan?
Wybierając odpowiedni dywan do swojego nowoczesnego pokoju z połowy wieku, należy pamiętać, że jako poprzednik ruchu nowoczesnego designu, nowoczesny styl z połowy wieku preferował asymetryczne, abstrakcyjne kształty. W tym sensie możesz nawet wybrać wzory i kształty, które nie są ściśle w połowie wieku, ale najbezpieczniejszym połączeniem jest dywanik jednokolorowy zalecany przez projektantów, a także klasyczny marokański dywan w czerni i bieli.

Schematy kolorów w połowie wieku
Po wybraniu odpowiednich kolorów łatwiej jest zaplanować wybór mebli i dekoracji. Nowoczesną paletę kolorów z połowy wieku można zdefiniować jako połączenie ciemniejszych neutralnych tonów z nasyconymi kolorami akcentującymi. Cokolwiek robisz, najlepiej trzymaj się sprawdzonej i skutecznej zasady 60-30-10. Oznacza to, że powinieneś użyć 60% dominującego koloru bazowego, 30% koloru wtórnego i 10% koloru akcentującego. Elementy drewniane powinny być również malowane, z niewielkim lub zerowym usłojeniem naturalnego drewna.

Oświetlenie geometryczne
Nowoczesne lampy podłogowe i stołowe od połowy do połowy wieku charakteryzują się prostymi, geometrycznymi liniami lub zakrzywionymi konturami. Są zauważalne w momencie wejścia do pokoju, ponieważ ich kontrastowe kształty stanowią odważne stwierdzenie. Wybranym materiałem jest wykończony metal lub mniej popularne drewno.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )