Trądzik – przypadłość nie tylko nastolatków

Trądzik – przypadłość nie tylko nastolatków

Trądzik jest jednym z najczęstszych problemów skórnych, szczególnie wśród osób w wieku od kilkunastu lat do trzydziestego roku życia. Chociaż można go łatwo zidentyfikować, znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego występuje nie jest proste. Do tej pory nie udało się jednoznacznie określić jednego powodu występowania zmian skórnych, ale ustalono, że przyczynami występowania trądziku są różne czynniki, w tym medyczne, biologiczne i środowiskowe. I chociaż w wieku nastoletnim za jego powstawania odpowiadają głównie hormony, to w przypadku osób dojrzałych przyczyn może być o wiele więcej i mogą mieć złożone podłoże.

Przyczyny trądziku

Środowiskowe czynniki, które powodują trądzik, obejmują głównie stres i dietę. Stres może powodować trądzik, ponieważ wpływa na równowagę hormonalną organizmu oraz zmienia poziom neuroprzekaźników, które wywołują zmiany skórne. Ważnym elementem wpływającym na zmiany trądzikowe jest dieta, która skomponowana w niewłaściwy sposób, może podrażniać skórę lub powodować reakcje alergiczne.

Częstą przyczyną trądziku jest również nadmierne wydzielanie sebum, a co za tym idzie blokowanie porów skóry i stany zapalne. Namnażające się bakterie, nieodpowiednie oczyszczanie skóry i usuwanie nadmiaru sebum niewłaściwymi środkami pielęgnacyjnymi prowadzi do powstawania na twarzy ropnych wykwitów, grudek, krostek i przyczynia się do zaczerwienienia. Skóra człowieka produkuje sebum jako środek nawilżający i ochronny – aby funkcjonować prawidłowo, każdy rodzaj cery potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, nawet skóra tłusta i trądzikowa. Niestety widząc nadmiar łoju na twarzy próbujemy zlikwidować go środkami które skórę wysuszają, a to prowadzi do mechanizmów obronnych naskórka – produkuje on wówczas więcej sebum.

Metody leczenia trądziku

Istnieje wiele metod leczenia trądziku, z których wszystkie opierają się na wyeliminowaniu czynników, które mogą prowadzić do jego powstawania. Leczenie obejmuje:

  • Środki farmakologiczne: maści, żele, proszki, emulsje, tabletki (w tym tabletki antykoncepcyjne) i opatrunki działające na ogniska trądzikowe. Leki te mają na celu złagodzenie objawów trądziku poprzez zmniejszenie stanu zapalnego skóry, pobudzenie układu obronnego lub uregulowanie gospodarki hormonalnej.
  • Zmiana diety poprzez wyeliminowanie cukrów, produktów tłustych, niezdrowych węglowodanów, ostrych przypraw.
  • Suplementacja dostarczająca do organizmu witaminy i minerały https://medsense.pl/royal-skin-500/
  • Odpowiednia pielęgnacja skóry poprzez jej prawidłowe oczyszczanie i nawilżanie.

Rodzajów trądziku jest wiele. Od młodzieńczego, przez różowaty po bliznowaty. To oczywiście tylko niektóre odmiany, bo jest ich znacznie więcej, wszystkie mają jednak wspólną cechę – wymagają szczególnej dbałości o cerę, konsultacji dermatologicznych i cierpliwości w załagodzeniu zmian.

Suplementy diety łagodzące zmiany trądzikowe

Zacznijmy od tego, że skóra nie lubi chemii. Czy to kremy czy suplementy powinny więc być jak najbardziej naturalne, aby nie szkodzić tylko wspomagać leczenie i łagodzić zmiany skórne. Przykładem polecanego preparatu na łagodzenie zmian trądzikowych może być Royal Skin 500. Jest to suplement, który w składzie posiada biotynę, cynk, kolagen morski, kwas hialuronowy oraz Kwas l-askorbinowy. Ten prosty, albo jakże łagodny i naturalny skład poprawia kondycję skóry, przeciwdziała szkodliwym wolnym rodnikom, reguluje wydzielanie sebum, odblokowuje pory, działa antybakteryjnie, nawilża, nadaje skórze jędrności i sprężystości. Jako że Royal Skin 500 głównie skupia się na regulowaniu wydzielanego sebum, działa korzystnie na powstałe zmiany skórne czyniąc je mniej widocznymi, a także zapobiega powstawaniu nowych. Jest preparatem bezpiecznym i polecanym przez szerokie grono konsumentów. W połączeniu z innymi metodami zwalczania trądziku może wpłynąć na wynik leczenia i przyspieszyć gojenie się zmian na twarzy.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )