Tani kurier – jak nie przepłacać?

Tani kurier – jak nie przepłacać?

Oszczędności czekają na nas wszędzie. To od nas zależy, czy chcemy po nie sięgnąć! Robiąc codzienne zakupy, kupując ubrania, tankując czy robiąc cokolwiek innego związanego z wydawaniem pieniędzy – nie przepłacaj! Taka zasada tyczy się także przesyłek kurierskich. Tani kurier to nie tylko wybranie najtańszej firmy. Aby rzeczywiście oszczędzać można zrobić znacznie więcej. Nasz porady przydadzą się szczególnie tym osobom, które korzystają z usług firm kurierskich często. Również te osoby, które rzadziej wysyłają przesyłki kurierskie, mogą na nich oszczędzać! Jak więc to robić?

Który tani kurier jest rzeczywiście najtańszy?

Na polskim rynku można znaleźć naprawdę wiele firm kurierskich. Kilka z nich jest w czołówce jeśli chodzi o popularność wśród klientów. Jest w czym wybierać! Każdy kurier oferuje coś, co ma przyciągnąć klientów. Jeśli patrzymy na każdą firmę z osobna, wydaje się nam, że to ona właśnie jest dla nas najlepsza! Dopiero przy porównaniu ofert widzimy, że są tańsze i droższe rozwiązania. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką przesyłkę chcemy nadać, gdzie oraz czy będziemy dokupywać dodatkowe opcje.

Gdzie znaleźć taniego kuriera?

Aby znaleźć najtańszą opcję dla konkretnej przesyłki kurierskiej, musimy porównać dostępne opcje. Aby zaoszczędzić czas i nie sprawdzać z osobna każdej oferty,  warto skorzystać z porównywarki cen kurierów. To proste i szybkie rozwiązanie, które pozwoli nam na znalezienie najkorzystniejszej opcji. W porównywarce należy wprowadzić informacje o przesyłce. Chodzi o jej wagę, wymiary oraz to, gdzie chcemy ją wysłać. Przesyłki krajowe są zawsze tańsze od tych zagranicznych. Po wprowadzeniu tych danych dostajemy listę najlepszych ofert dla naszej paczki. Możemy łatwo zobaczyć, który tani kurier jest najtańszy!

Jak przygotować paczkę do nadania?

Samo wybranie najtańszej opcji to nie wszystko. Przesyłka kurierska będzie rzeczywiście tania wtedy, gdy odpowiednio ją przygotujemy. Przede wszystkim chodzi o sposób jej zapakowania. Najtańsze są te przesyłki, które mają standardowe rozmiary i kształty. Zapakuj więc swoje rzeczy w karton, kwadratowy lub prostokątny. Jeśli przesyłka jest opakowana w folie strecz lub ma wystające elementy, zawsze trzeba za nią zapłacić więcej. Zadbaj też o to, aby w pakunku znajdowały się tylko dozwolone rzeczy! Każdy kurier posiada regulamin i listę produktów i przedmiotów, których nie można przesyłać.

Nie przepłacaj – oszczędzaj na kurierze!

Jak widać, w kilku prostych krokach możesz znaleźć taniego kuriera i postawić na oszczędności. Nie wymaga to od Ciebie dużo czasu ani wysiłku. Warto więc szukać takich rozwiązań, aby pieniądze zostawały w naszych kieszeniach! Nawet jeśli nieczęsto korzystasz z usług firm kurierskich, to warto znać takie sposoby. Oszczędności są wszędzie. Czasem wymagają od nas trochę zachodu, ale niektóre są naprawdę na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko o nich wiedzieć!

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )