Rozwody: gdzie szukać porad prawnych?

Rozwody: gdzie szukać porad prawnych?

Przygotowanie do rozwodu, szczególnie w sytuacji, w której z małżonkiem nie można liczyć na polubowne, ani pokojowe załatwienie sprawy, wymaga odpowiedniego zaplanowania każdego kroku. Im lepiej przygotujemy się do rozprawy, tym większa szansa na to, że uda się ją szybciej zakończyć. Gdzie szukać sprawdzonych porad prawnych związanych z rozwodami i na co zwrócić uwagę?

Porady prawne – internet czy prawnik?

Jednym z pierwszych miejsc, w którym większość osób planujących rozwód, szuka porad, jest dzisiaj oczywiście internet. Liczne fora dyskusyjne skupione wokół spraw rozwodowych, grupy pomocowe na facebooku, artykuły na blogach osób, które formalne zakończenie związku mają już za sobą – to podstawy. Zanim jednak zaczniemy zagłębiać się w internetowe wskazówki, dobrze jest pamiętać o tym, że wiele z nich to jedynie opowieści osób, które albo same przeszły rozwód, albo tak naprawdę nie mają pojęcia o postępowaniu przed sądami i mogą nas swoimi radami wprowadzić w błąd. Tym ważniejsze jest, poza przeglądem internetu, zatelefonowanie po takie porady do prawników. Kancelarie specjalizujące się w rozwodach jak np. https://www.pgpw.pl/, o wiele szybciej podpowiedzą nam, co robić w konkretnych sytuacjach i będą miały do takich porad kompetencje, doświadczenie i wiedzę. Takiej wartości próżno szukać po internetowym mętliku informacji, rad, pomysłów i domysłów, które w żaden sposób nie są osadzone w polskich realiach prawa rozwodowego.

Jak wybrać prawnika do reprezentowania przed sądem?

Kolejnym istotnym krokiem jest wybór prawnika lub kancelarii, która przeprowadzi nas przez cały proces sądowy. Chodzi tu o wsparcie fachowców, którzy pomogą przygotować pozew rozwodowy, doradzą jak zbierać materiały dowodowe w przypadku niedogadania się z małżonkiem i na co zwrócić uwagę, by przekazać sądowi wszystko to, co chcielibyśmy i co pomoże w uzyskaniu satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przewodu sądowego. W tym dziale dobrze jest przejrzeć prawników, którzy na swoich stronach internetowych, jak np. tu https://www.pgpw.pl/rozwody/, wyraźnie wspominają o specjalizowaniu się w rozwodach. Wiele spraw przeprowadzonych przez nich wcześniej, z pewnością dało im o wiele większą wiedzę, co do nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą zdarzyć się na sali sądowej, dzięki czemu unikniemy z ich wsparciem niepotrzebnych nerwów czy zaskoczenia.

Wybór prawnika dobrze jest oprzeć o jego doświadczenie (sprawdźmy, jak wiele lat działa już na rynku dana kancelaria), zaangażowanie (pytajmy o wszystko, co mogłoby nam pomóc pozytywnie zakończyć sprawę) i chęć do pomocy. Oczywiście, ważna jest również dobra cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za prawnika i cały zakres jego pomocy: od porady praktycznych, przygotowania do sprawy, przed reprezentowanie nas przed sądem. Pamiętajmy tu jednak, że zbyt mocno naciskanie na najniższą cenę, może sprawić, że wybierzemy prawnika z małym doświadczeniem, który nie zna wartości swoich usług i oferuje je znacznie taniej niż inni. Takie wsparcie może, ale wcale nie musi okazać się najkorzystniejszym.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )