Restrukturyzacja kredytu – kto może z niej skorzystać?

Restrukturyzacja kredytu – kto może z niej skorzystać?

Wielu kredytobiorców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje coś takiego jak sankcja kredytu darmowego. Rozwiązanie to jest natomiast niezwykle opłacalne, ponieważ daje konsumentowi prawo do zwrócenia wyłącznie pożyczonego kapitału, co przekłada się na ogromne oszczędności. Warto więc zainteresować się tematem sankcji kredytu darmowego i sprawdzić, w jakich sytuacjach można skorzystać z tego prawa.

  1. Co to jest sankcja kredytu darmowego?
  2. Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego?
  3. Kredyt konsumencki bez odsetek i innych kosztów
  4. Dodatkowe informacje na temat sankcji kredytu darmowego

Na początek należy jednak mieć świadomość tego, że opcja ta dostępna jest jedynie dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Dzięki licznym przepisom unijnym oraz tym, które obowiązują w Polsce, konsumenci mogą liczyć na ochronę w relacjach z przedsiębiorcami i bankami. Tym samym, jeżeli ktoś zaciągnął kredyt konsumencki, a kredytodawca nie wywiązał się ze wszystkich swoich obowiązków, można rozważyć skorzystanie z sankcji kredytu darmowego. Jeżeli interesuje cię ten temat, poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji, które mogą pomóc przy posiadanym kredycie konsumenckim.

Co to jest sankcja kredytu darmowego?

Określaną skrótem SKD sankcję kredytu darmowego ustawodawca określił już w maju 2011 roku (chodzi o art. 45 ustawy z dnia 12.05.2011 r. o kredycie konsumenckim). Jest to specjalne uprawnienie przysługujące kredytobiorcom-konsumentom pozwalające im spłacić wyłącznie pożyczony kapitał. W takim przypadku odpada problem wysokich odsetek oraz innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy. Rozwiązanie to dostępne jest w przypadku naruszenia przez kredytodawcę warunków zawartych w umowie kredytowej i może być stosowane wyłącznie w przypadku kredytów konsumenckich.

Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego?

W sytuacji, w której kredytodawca nie dopełnił swoich obowiązków w związku z zapisami umowy kredytu konsumenckiego, klient ma możliwość skorzystania z SKD. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to złożenia stosownego oświadczenia. Po złożeniu kredytodawcy pisemnego oświadczenia bank może próbować skierować sprawę do sądu, aby nie stracić na spłacie kredytu w formie samego kapitału. Z tego powodu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości na temat terminów spłaty kredytu lub warunków umowy kredytowej warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty.

Kredyt konsumencki bez odsetek i innych kosztów

W sytuacji, w której konsument zwraca kredyt bez dodatkowych kosztów, można uzyskać naprawdę duże oszczędności, przez co wiele osób chciałoby skorzystać z takiego prawa. Warto więc sprawdzić, czy przypadkiem nie wystąpiły naruszenia, które dałby taką możliwość. Przykładem może być pominięcie w umowie informacji o tym, jaka jest całkowita kwota kredytu, ile wynosi rzeczywiste oprocentowanie lub brak informacji o warunkach. Z SKD mogą skorzystać również ci kredytobiorcy, którzy nie mają w umowie informacji na temat terminu spłaty kredytu. W przypadku wystąpienia wątpliwości warto skontaktować się ze specjalistami, których zatrudnia KANCELARIA RESTRUKTURYZACYJNA KPR i poprosić o pomoc.

Dodatkowe informacje na temat sankcji kredytu darmowego

Temat sankcji kredytu darmowego jest dość skomplikowany, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań warto poznać jak najwięcej informacji. Wiele dodatkowych wskazówek zebrano w artykule Sankcja kredytu darmowego SKD, z którym w dowolnym momencie może się zapoznać każdy internauta zainteresowany takim rozwiązaniem.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )