Razem raźniej – dom spokojnej starości

Razem raźniej – dom spokojnej starości

Życie pisze różne scenariusze. Każdy z nas w młodości ma wiele planów, marzeń. Lata jednak nieubłagalnie płyną, dzieci dorastają, ciało się starzeje, choć duch zawsze pozostaje młody.

Osoby w jesieni wieku chcą nawet w tym okresie czuć się samodzielni i samowystarczalni, a przede wszystkim nie chcą być dla nikogo ciężarem. Z myślą o takich osobach powstał dom spokojnej starości, którego celem jest wsparcie osób starszych, a także niepełnosprawnych w codziennych czynnościach, aby zapewnić im godne życie i przynależność do grupy.

Wybierając dom spokojnej starości warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym jest kadra placówki, która będzie posiadała odpowiednie doświadczenie, zapewni seniorowi prywatność oraz umożliwi stały dostęp do usług pielęgniarskich i wizyt lekarskich. Pobyt w takim domu powinien być urozmaicony zajęciami kreatywnymi, plastycznymi, które pozwolą realizować hobby seniorów, a także umożliwi integrację w takim stopniu, aby każdy czuł się tutaj jak w domu.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja domu spokojnej starości. Najlepiej, gdyby był umiejscowiony blisko natury, z dala od zgiełku i szumu miasta, umożliwiał podziwianie widoków lub niespieszne spacery, a jednocześnie, żeby był dobrze skomunikowany. Kto może skorzystać z opieki w takim domu? W zasadzie nie ma większych przeciwskazań. Z pobytu mogą skorzystać zarówno osoby starsze w stanie ogólnym dobrym, osoby z urazami neurologicznymi, a także seniorzy po wylewach, z urazami, a także z chorobą Alzheimera. Warto sprawdzić jak wyglądają szczegóły pobytu.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )