Gdzie szukać pomocy w ramach prawa pracy?

Gdzie szukać pomocy w ramach prawa pracy?

Prawo pracy jest złożone, a jego naruszenie może być związane z wieloma konsekwencjami. Gdzie można szukać pomocy w ramach prawa pracy?

Pod pojęciem prawa pracy znajduje się dziedzina prawa, której zadaniem jest regulowanie stosunku pracy, jaki zachodzi pomiędzy pracodawcą oraz pracownikiem. Dodatkowo dotyczy ono również układów oraz sporów zbiorowych, organizacji pracowników oraz pracodawców. Głównym źródłem prawa pracy jest w Polsce Kodek pracy. Sprawy te regulowane są także w innych aktach prawnych.

Prawo pracy – gdzie szukać pomocy prawnej?

W obszarze jak prawo pracy nie specjalizuje się każda kancelaria prawna, dlatego też wtedy, gdy celem jest uzyskanie kompleksowej, fachowej pomocy w tej kwestii, duże znaczenie ma wybranie właściwej kancelarii prawnej.

Prawo pracy odnosi się do różnych obszarów, między innymi do sposobu zatrudniania pracowników, czasu pracy, warunków w miejscu pracy, dlatego też reguluje ono szeroką gamę czynników składających się na stosunek pracy pomiędzy pracownikiem oraz pracodawcą. Stąd też prawnik świadczący usługi w tym obszarze musi posiadać duże doświadczenie oraz wiedzę dotyczącą aktualnych przepisów prawa pracy.

Warto także wskazać, że pomoc w zakresie prawa pracy można uzyskać w Państwowej Inspekcji Pracy, czyli PIP. Jest to główna instytucja, która zajmuje się wdrażaniem i kontrolą przestrzegania prawa pracy w Polsce.

Ponadto w określonych przypadkach można także uzyskać wsparcie w różnych fundacjach i organizacjach zajmujących się pomocą pracownikom.

Gdzie szukać usług prawnych związanych z prawem pracy?

Osoby, które chciałyby otrzymać pomoc prawną w ramach prawa pracy, mogą obecnie uzyskać ją w wielu różnych kancelariach prawnych działających w Polsce.

Usługi prawne dotyczące prawa pracy prowadzą:

  • kancelarie adwokackie
  • kancelarie radców prawnych

Aktualnie usługi w powyższych kancelariach prawnych praktycznie się pokrywają, dlatego też nie ma dużego znaczenia wybór ich typu. Warto natomiast zwrócić uwagę na specjalizacje kancelarii, aby znaleźć taką, która może zapewnić usługi na najwyższym poziomie.

Usługi w ramach prawa pracy oferuje między innymi Centrum Prawa Kościelniak Kraków – jest to kancelaria radcy prawnego specjalizująca się w różnych obszarach prawa, między innymi w prawie pracy. Więcej informacji związanych z usługami dostępnymi w kancelarii można znaleźć pod adresem cpkoscielniak.pl.

Jakie usługi oferują prawnicy w ramach prawa pracy?

Pomoc w obszarze jak prawo pracy świadczona przez prawników może obejmować różne czynności.

Do usług dostępnych w kancelariach prawnych zaliczają się przede wszystkim:

  • poradnictwo prawne – kancelaria może doradzić w sprawach związanych z prawem pracy, na przykład zatrudnieniem pracowników, ich zwolnieniem, tworzeniem miejsc pracy
  • sporządzanie dokumentów – umów o pracę, aktów wewnątrzzakładowych, umów zakładających zakaz konkurencji, pism procesowych i innych
  • reprezentowanie klientów w kontaktach z urzędami jak PIP oraz z sądami
  • zakładanie i rejestrowanie związków zawodowych
  • uczestnictwo w negocjacjach pomiędzy pracownikami oraz pracodawcami
  • inne usługi prawne związane z prawem pracy

Zatem uznana kancelaria radcy prawnego albo kancelaria adwokacka mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę obejmującą prawo pracy oraz powiązane z nim obszary prawa.

Jeżeli zatem pojawiają się pytania czy spory związane z prawem pracy – zarówno ze strony pracodawcy, jak i pracownika – warto skontaktować się z dobrą kancelarią prawną, która oferuje pełną obsługę w ramach prawa pracy.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )