Praca jako didżej

Praca jako didżej

Lubisz różne rodzaje muzyki? Potrafisz rozbawić ludzi lub sprawić żeby bawili się dobrze? Jeśli na obydwa pytania odpowiedziałeś twierdząco to idealnie nadajesz się na DJa. Zawód didżeja jest wyjątkowy, bo nie jest to zwykła profesja. Zazwyczaj osoba decydująca się na taką karierę spełnia się zawodowo robiąc to co lubi.

Jakie cechy powinien mieć dobry didżej?

Jeśli marzymy o pracy w tym nietypowym zawodzie musimy pamiętać, że nie każdy kto lubi słuchać muzyki będzie dobrym didżejem. Niestety jest to nieco bardziej wymagający zawód niż mogłoby się początkowo wydawać. Ważną cechą jest wiedza muzyczna, znajomość list przebojów, a także umiejętność dostosowania playlisty do wybranego grona odbiorców. Zupełnie inna muzyka królować będzie na weselu, a inna na imprezie w klubie. Dlatego tak ważna dla przyszłego didżeja jest umiejętność dobierania repertuaru pod każdego słuchacza. Kolejną istotną cechą jest zdolność obserwacji. Osoba grająca na imprezie powinna zwracać uwagę na to czy tłum bawi się dobrze. Przydatna jest również wiedza na temat zestawów nagłośnieniowych i umiejętność wykorzystania jej w praktyce. W telegraficznym skrócie – gdy coś ze sprzętu się popsuje dobrze byłoby, gdybyś umiał to naprawić. Bardzo ważna jest zdolność nawiązywania kontaktów. W tej branży nie ma pośredników i trzeba dogadywać się z klientem bezpośrednio. Ponadto, często podczas pracy ktoś prosi nas o puszczenie jego ulubionej piosenki. Z tego powodu dobrze byłoby wykazywać się asertywnością.

Jak nauczyć się pracy didżejowania?

Przede wszystkim żeby rozpocząć pracę w tej profesji trzeba mieć zakupiony własny sprzęt. Kolejnym krokiem jest łapanie zleceń i granie w tak wielu miejscach jak to tylko możliwe. Niestety, obecnie w naszym kraju jest tak wiele osób, które próbują swoich sił przy konsolecie, że sama podstawowa wiedza nam nie wystarczy. Jeżeli poważnie myślimy o pracy didżeja jako o źródle utrzymania ciągle musimy doskonalić swoje umiejętności. Najlepiej jest to robić pod czujnym okiem profesjonalistów. Na stronie https://djpromotion.com.pl  dostępne są dedykowane szkolenia dla osób, które chcą rozpocząć karierę jako DJ, wodzirej lub konferansjer. Za ukończony kurs otrzymujemy certyfikat zwany DJ Promotion, dzięki któremu stajesz się Multi DJ, czyli osobą, która jest w stanie zagrać imprezę dla każdego odbiorcy. Całe szkolenie dzieli się na część teoretyczną i praktyczną, a to sprawia, że będziesz doskonale przygotowany do pracy.

Dlaczego warto wybrać kurs DJ Promotion?

Głównym powodem jest podwyższanie własnych kwalifikacji. W tej specyficznej branży o wiele łatwiej dostawać zlecenie jeśli masz jakieś doświadczenie zawodowe. Bardzo istotna jest możliwość zdobywania wiedzy od prawdziwych ekspertów w prowadzenia imprez. Kolejną zaletą jest możliwość obserwowania od wewnątrz pracy profesjonalnych DJów. Zazwyczaj tego typu kursy oferują tylko i wyłącznie suche wykłady i fakty. W tym przypadku jest inaczej. Decydując się na kurs dostajesz możliwość zadawania pytań profesjonalistom dzięki czemu osiągniesz wymierne korzyści w przyszłości. Na samym końcu warto zauważyć, że płacisz tylko za to czego potrzebujesz. Kurs DJ Promotion wydaje się być najlepszym narzędziem do doskonalenia swoich umiejętności w tej dziedzinie. Sprawdź kurs już teraz na stronie https://djpromotion.com.pl/dj-kurs/

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )