Skuteczne pranie kanapy metodą ekstrakcyjną i szamponem

Skuteczne pranie kanapy metodą ekstrakcyjną i szamponem

Ekstrakcja to metoda, w której niezbędny jest ekstraktor ciśnieniowy. Proces rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia obicia. Następnie, dobierany jest odpowiedni preparat mieszany z wodą. Ekstraktor dokonuje natrysku materiału pod dużym ciśnieniem, przy jednoczesnym odsysaniu roztworu wraz z rozpuszczonym brudem. Pranie kanapy tą metodą przebiega bardzo wydajnie i nie wymaga długiego oczekiwania na schnięcie. Dodatkowo można wykorzystać odplamiacze przeciwko szczególnie trudnym zabrudzeniom.

Szamponowanie zajmuje znacznie więcej czasu, ponieważ składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzanie oraz pranie wstępne, w którym usuwane są powierzchowne plamy. Następnie, wykorzystuje się szampon i urządzenie wyposażone w funkcję szczotkowania: odkurzacz lub maszynę dyskową. Bo bardzo dokładnym szorowaniu stosowane są również odplamiacze, które pomagają usunąć pozostałe plamy. Metoda jest zwieńczona płukaniem materiału. Dlatego szamponowanie wymaga dłuższego oczekiwania na dokładne wyschnięcie materiału.

Rodzaje urządzeń wykorzystywanych do prania kanapy

Mobilne firmy świadczące swoim klientom pranie kanapy w Warszawie lub innych polskich miastach korzysta najczęściej z dwóch rodzajów urządzeń. Jest to nowoczesny, drogi sprzęt wyposażony w liczne funkcje. To znacznie ułatwia uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

  • Ekstraktor ciśnieniowy – to zaawansowany sprzęt, którego zasada działania jest prosta. Urządzenie wykonuje aktywny natrysk materiału i jednocześnie odsysa wodę wraz z rozpuszczonym brudem. Dzięki temu, pozwala znacznie ograniczyć czas potrzebny do schnięcia materiału. Ekstraktor ciśnieniowy działa z użyciem specjalnych proszków. Przed rozpoczęciem pracy trzeba wykorzystać prespray do wstępnego rozmiękczania brudu. Urządzenie to jest niezbędne do przeprowadzenia ekstrakcyjnego prania kanap.
  • Maszyny dyskowe – są wyposażone w obrotową tarczę z miękkimi szczotkami, które można dostosować do rodzaju tkaniny. Wykorzystywane przy intensywnym szorowaniu przy użyciu środków aktywnych. Bardzo często znajdują zastosowanie podczas szamponowania. Są skonstruowane w taki sposób, aby eliminować najgłębsze zabrudzenia bez narażania na ryzyko uszkodzenia materiału.

Specjaliści oferujący pranie kanapy w Warszawie dobierają urządzenie pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Metoda i sprzęt są dostosowywane do rodzaju materiału, a także do stopnia zabrudzeń. Bardzo istotną kwestią jest także dobór optymalnych środków czyszczących.

Do profesjonalnego prania kanapy można używać wielu rodzajów detergentów. Najczęściej wykorzystujemy szampony, które pod wpływem szorowania zmieniają się aktywną pianę przenikającą go głębszych warstw materiału. W przypadku metody ekstrakcyjnej wykorzystywane są specjalistyczne proszki wchodzące w reakcję z ciepłą wodą.

Urządzenia wielofunkcyjne bardzo często obsługują kilka rodzajów detergentów, dzięki czemu, wybór odpowiedniego środka nie powinien sprawić żadnych problemów. Jako podstawę wykorzystujemy również prespraye do rozpuszczania wstępnego, a także odplamiacze, które można stosować punktowo na obszarach dotkniętych szczególnie uporczywymi plamami.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )