Po czym poznać dobre biuro rachunkowe

Po czym poznać dobre biuro rachunkowe

Teoretycznie każdy przedsiębiorca może prowadzić księgowość samodzielnie. W praktyce zdecydowana większość decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym. Podmiotów świadczących tego rodzaju usługi jest sporo, co z jednej strony daje duże możliwości wyboru, ale z drugiej wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Dlatego zanim zaczniesz poszukiwania sprawdź po czym poznać dobre biuro rachunkowe.

Doświadczenie i kompetencje

Jedną z istotniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę jest wiedza i kompetencje pracowników biura. Kierunkowe studia, kursy i szkolenia to duże atuty przemawiające na korzyść firmy.  Równie ważna jest też umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce, więc staż na rynku również ma znaczenie.

Warto też sprawdzić czy biuro posiada certyfikat wydawany przez Ministra Finansów oraz czy należy do Centrum Informacji Księgowej lub Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zarówno jedna jak i druga instytucja zajmuje się weryfikacją podmiotów działających na rynku usług księgowych i dba o to by spełniały najwyższe wymogi w zakresie etyki zawodowej.

Ubezpieczenie OC

Warto sprawdzić czy  biuro rachunkowe posiada polisę OC i na jaką kwotę jest ubezpieczone. Jest to o tyle istotne, że w przypadku popełnienia jakiegokolwiek błędu, ewentualne konsekwencje finansowe mogą być pokryte z tego właśnie ubezpieczenia. Mimo, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe są biura, które go nie posiadają lub posiadają je w bardzo ograniczonym zakresie. W takiej sytuacji, w przypadku wykrycia nieprawidłowości w rozliczeniach i nałożenia kary przez Urząd Skarbowy może ona być pokryta tylko do wysokości kwoty ubezpieczenia, resztę musi zapłacić przedsiębiorca. Warto wiedzieć jaki zakres ubezpieczenia OC powinno posiadać biuro rachunkowe  oraz co obejmuje taka polisa, a czego nie.

Zakres usług

Niektóre firmy specjalizują się wyłącznie w  obsłudze jednoosobowych działalności gospodarczych, nie mając doświadczenia we współpracy z większymi podmiotami. Coraz więcej firm wykracza poza usługi związane wyłącznie z prowadzeniem ksiąg rachunkowych, oferuje również usługi doradcze, szkolenia czy porady prawne. Kompleksowa oferta biura to dla przedsiębiorcy duża wygoda, ale nie tylko. Możliwość załatwienia wielu spraw w jednym miejscu pozwala oszczędzić sporo czasu, a szerszy zakres współpracy to często bardziej atrakcyjne, finansowe warunki współpracy.

Opinie innych klientów

Każde biuro może napisać o sobie, że jest najlepsze i warte zaufania. Ale to opinie ich klientów są rzetelną informacją o tym czy rzeczywiście tak właśnie jest. Takie informacje można bez problemu znaleźć w sieci na różnego rodzaju forach czy serwisach branżowych. Warto też poszukać opinii na stronie biura lub ich kanałach social media.

Elastyczność

Dotyczy wielu aspektów współpracy – zarówno sposobu komunikacji, przesyłania dokumentacji, ale również wysokości wynagrodzenia. Dobre biuro rachunkowe to takie, które każdego przedsiębiorcę traktuje indywidualnie i może zaoferować warunki dopasowane do konkretnych oczekiwań. Jest to o tyle istotne, że coraz mniejsze znaczenie ma lokalizacja. Czasy, w których dokumenty trzeba było dostarczać osobiście odchodzą powoli do lamusa. Elektroniczna wymiana faktur jest już właściwie standardem, podobnie jak komunikacja przy pomocy skype’a czy innych komunikatorów.

Cena

Dla wielu firm to wciąż kluczowy aspekt brany pod uwagę przy szukaniu biura. Rażąco niska cena może świadczyć o słabej jakości usług, wynikającej z organizacji pracy biura czy poziomu obsługi. Wcale nie oznacza to, że wybierając najdroższe biuro wybierzemy to najlepsze. Kluczowe jest znalezienie optymalnego stosunku ceny do jakości. To ma właśnie w sobie biuro In Plus z Lublina.

InPlus – dobre biuro rachunkowe z Lublina

Choć siedzibę ma na Lubelszczyźnie, współpracuje z klientami z całej Polski. Ma duże doświadczenie we współpracy zarówno z małymi podmiotami jak i dużymi spółkami. Oferta biura jest bardzo szeroka. Poza standardowymi usługami w zakresie księgowości i rachunkowości biuro oferuje również szkolenia i kursy, wykonuje raporty i analizy na indywidualne zamówienie oraz współpracuje z radcą prawnym, oferując szerokie wsparcie również w tym aspekcie. Sprawdź dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe InPlus z Lublina.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )