Blat drewniany do łazienki – jak go pielęgnować?

Blat drewniany do łazienki – jak go pielęgnować?

Drewniany blat w łazience to odważne i oryginalne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie, jeśli chcesz stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim. Drewno w łazience, podobnie jak w każdym innym pomieszczeniu, stworzy niepowtarzalny klimat i wrażenie luksusu. Jednak jeśli chcesz, żeby ten efekt utrzymał się na dłużej, o drewniany blat musisz należycie dbać. Dowiedz się jak sprawić, żeby łazienka z drewnianymi akcentami lśniła czystością, zamiast służyć hodowli grzybów.  

Blat drewniany do łazienki – zacznij od wykończenia! 

Zanim jeszcze zamontujesz w swojej łazience drewniany blat, upewnij się, że zostanie on należycie wykonany. Do pomieszczenia, w którym często panuje wilgoć, należy wybrać solidne lite drewno, na przykład dębowe. Możesz zdecydować się na dąb klasyczny lub dziki dąb, którego usłojenie może stanowić naturalną dekorację łazienki. Najważniejsze jednak jest wykończenie blatu. Decyzja czy drewno powinno zostać polakierowane czy wykończyć je olejem, może zaważyć na tym jaki efekt estetyczny osiągniesz, ale także na trwałości mebla. Lakier będzie wyglądał dobrze przy połyskliwej armaturze, jednak lakierowana powierzchnia łatwiej ulega uszkodzeniu. Jeśli nie zachowasz ostrożności, woda która dostanie się przez pęknięcia uszkodzi twój blat. W tym wypadku znacznie lepiej jest wykończyć go olejem, który wnika głębiej w strukturę drewna i znacznie lepiej zabezpiecza przed wilgocią. 

Blat drewniany do łazienki – jak dbać o jego czystość? 

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga szczególnej dbałości o czystość i porządek. Dlatego podobnie jak o kabinę prysznicową czy sedes, o łazienkowy blat również trzeba dbać. Nie powinno się zostawiać na nim mokrych przedmiotów i za każdym razem wycierać go do sucha po zachlapaniu wodą. Drewniany blat należy czyścić przy pomocy dwóch materiałowych ściereczek. Przy pomocy lekko wilgotnej szmatki zetrzyj zabrudzenia, a drugą osusz powierzchnię. Jeśli blat jest wykonany poprawnie i odpowiednio wykończony, jego pielęgnacja oraz konserwacja nie powinny sprawiać problemów. Zajrzyj na stronę https://stolywood.pl/kategoria/blaty/do-lazienki/ jeśli interesują cię drewniane blaty, wykonane z myślą o nowoczesnych łazienkach. Firma Stolywood zajmuje się profesjonalną obróbką drewna od wielu lat i chętnie doradzi każdemu, jak należycie dbać o produkty, które wyszły z ich stolarni. 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )