Naprawa skrzyni powershift to dla nas pestka

Naprawa skrzyni powershift to dla nas pestka

W momencie kupna nowego samochodu zwracamy uwagę na wiele rzeczy. Jaka jest moc silnika, jaki ma przebieg, jak wygląda wyposażenie i jaką posiada skrzynię biegów. Jakie więc są jej rodzaje?

Naprawa skrzyni powershift? Najpierw pytanie co to jest skrzynia biegów?

Skrzynia biegów to jeden z podstawowych elementów do kierowania pojazdem oraz przy wyborze jego kupna. Jest to mechanizm polegający na przetwarzaniu momentu obrotowego wytwarzanego przez silnik na koła samochodu. Efektem tego działania jest dostosowanie parametrów silnika do zmiennych potrzeb. Mówiąc prościej, mechanizm pozwala uzyskać optymalną prędkość obrotową silnika, która dostosowuje się do prędkości jazdy oraz obciążenia samochodu w danym momencie. Dzięki wrzucaniu odpowiednich biegów, możemy cieszyć się płynną i cichą jazdą oraz mniejszą utratą paliwa.

Naprawa skrzyni powershift, naprawa skrzyń dsg i zf? Jakie wyróżniamy typy?

Obecnie jest wiele skrzyń biegów, różniących się pod względem nowoczesności i technologii, ale także pod względem modeli pojazdów. Rozwiązanie w postaci skrzyni biegów powershift jest dość nowe na obecnym rynku i cechuje się głównie tym, że pozwala na praktycznie nieodczuwalną zmianę przełożeń.

Naprawa skrzyni powershift niestety zdarza się dosyć często, gdyż zarówno sprzęgła jak i skrzynie tego typu nie są zbyt żywotne. Tryp jazdy typu kickdown pozostawia wiele do życzenia, dlatego zwolennicy szybkiej jazdy będą zmuszone wybrać inne typy skrzyń biegów. Części do tego typu skrzyni są dosyć drogie, dlatego wiele osób decyduje się na zakup zamienników. Niestety z racji częstego zużywania się komponentów warto zaopatrzyć się w oryginalne części zakładane na gwarancji, co pozwoli mimo wszystko na drobną oszczędność pieniędzy.

Naprawa skrzyń DSG całkowicie odbiega od skrzyni biegów powershift. Ten typ skrzyń polega na przełączeniu odpowiedniego sprzęgła. Skrzynia biegów dsg posiada zestaw wmontowanych dwóch sprzęgieł oraz dwumasowe koło zamachowe, które wytrzymuje intensywność jazdy w zależności od warunków pogodowych od 100 do 200 tys. km. Niestety takie rozwiązanie jest dużo droższe niż elementy stosowane w tradycyjnej skrzyni manualnej.

Naprawa skrzyń biegów ZF jest dużo droższa niż naprawa jej poprzedników, ze względu na nowoczesna technologię i części, które jeszcze nie są wszystkim tak dobrze znane, oraz niewiele części zamiennych. Skrzynia automatyczna ZF 8hp i 6hp, to ośmiobiegowa skrzynia, na którą decydują się producenci luksusowych samochodów, ciężarówek oraz producenci hatchbacków.

Profesjonaliści od każdego rodzaju skrzyni biegów

Do rzędu specjalistów z zakresu naprawy skrzyń biegów z pewnością wpisuje się firma Torimoto. Usługi firmy Torimoto obejmują profesjonalną diagnostykę usterki skrzyni, wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów oraz dystrybucję części do skrzyń i sprzęgieł. Naprawa skrzyni powershift, naprawa skrzyń dsg, naprawa skrzyń biegów zf 8 i 6 hp nie stanowią dla nich żadnego problemu. Chętnie przybliżą także jakie zalety posiada automatyczna skrzynia biegów mercedes oraz która skrzynia biegów najlepiej zdaje egzamin w konkretnym modelu. Usługi firmy Torimoto są doceniane w całym Poznaniu.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )