Na ile wystarcza magazyn energii – co wpływa na jego żywotność

Na ile wystarcza magazyn energii – co wpływa na jego żywotność

Magazyny energii to urządzenia, w które coraz częściej doposażane są instalacje fotowoltaiczne – domowe i firmowe. Sprawdź, z jaką skutecznością i jak długo możesz przechowywać swój prąd w magazynie i jakie są czynniki na to wpływające?

Czym jest żywotność magazynu energii?

Żywotność magazynu energii to inaczej jego zdolność do kumulowania określonej ilości energii przez określony czas. Jest ona określana przez producentów jako ilość pełnych cykli ładowania akumulatora, w których znacząco nie spadnie skuteczność magazynowania i oddawania energii elektrycznej. Wysokiej jakości magazyny energii, jak modele dostępne na www.esoleo.pl mogą zachować swoja żywotność nawet przez ponad 20 lat. Odpowiednio dopasowany, użytkowany i konserwowany cyklicznie magazyn energii może  zapewnić ci mnóstwo oszczędności i niezależność od dostawcy energii na długie lata.

Jak długo może działać magazyn energii?

Żywotność magazynu energii określana jest w cyklach pełnych ładowań. Niemal oczywistym jest jednak, że nie każde ładowanie urządzenia przebiegało będzie w sposób książkowy – tj. pełnego ładowania po wyczerpaniu do zera energii skumulowanej w magazynie. Szacuje się, że magazyn podlega całkowitemu rozładowaniu i naładowaniu około 250 razy w ciągu roku. Przyjmując takie założenie i posiadając dane konkretnego modelu magazynu energii, jakie znajdziemy na https://www.esoleo.pl, możemy z powodzeniem obliczyć szacowany czas działania urządzenia bez uszczerbku na ilości gromadzonej i oddawanej energii.

Jakość magazynu energii a jego żywotność

Magazyn energii jest urządzeniem, którego prawidłowe działanie przez długi czas niewątpliwie uwarunkowane będzie jakością komponentów użytych do jego tworzenia oraz dokładnością i jakością ich montażu. Jeśli chcemy cieszyć się niezawodnością magazynu, powinniśmy postawić na urządzenia sprawdzonych, renomowanych producentów, które polecane są przez wyspecjalizowane w montowaniu instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii firmy. Warto jest zainwestować w wysokiej jakości produkt, zapewniający bezproblemowość obsługi i niezależność od dostawcy energii na wiele lat.

Czy można wydłużyć żywotność magazynu energii?

Czy nasze działania mogą mieć jakikolwiek wpływ na żywotność magazynu energii? Odpowiedź jest jednoznaczna – zdecydowanie tak. już na etapie doboru urządzenia możemy bowiem sprawić, że magazyn będzie miał szansę na wykorzystywanie w pełni swojego potencjału – przez dopasowanie go do fotowoltaiki i zużycia prądu. Co więcej, niezwykle ważnym jest, by magazyn zainstalowany został w miejscu zapewniającym mu optymalne warunki pracy – wówczas 0- na skutek fluktuacji temperatur czy zbyt dużej wilgotności – nie będzie dochodziło do utraty mocy przez urządzenia. Systematyczne przeglądy i konserwacja – z uwagi na długi okres użytkowania magazynu energii – to natomiast podstawa szybkiego wyłapywania ewentualnych błędów i drobnych usterek, które nie przerodzą się w większe awarie.

Energia zachowywana w jednym cyklu ładowania – na ile wystarcza?

Czas zasilania magazynu energii- czyli ilość i czas przechowywania skumulowanego prądu w jednym cyklu ładowania urządzenia – w dużej mierze zależny jest od parametrów charakteryzujących dany magazyn energii. Są one zależne od:

  • technologii wykonania akumulatora,
  • jego pojemności,
  • sprawności magazynowania,
  • zachowanej żywotności urządzenia,
  • mocy nominalnej magazynu energii.

W przypadku magazynów energii stosowanych jako dodatkowy element instalacji fotowoltaicznej nie ma konieczności inwestowania w jak największy magazyn energii. Powinien być on bowiem dobrany w zależności od tego, jakie są możliwości twojej instalacji fotowoltaicznej oraz zapotrzebowanie na energię skumulowaną w magazynie energii – nie w pełni wykorzystywany potencjał urządzenia będzie bowiem wpływał niekorzystnie na jego żywotność.

Magazyn energii, gromadzący energię czerpana z instalacji fotowoltaicznej, to inwestycja w Twoje bezpieczeństwo i zdecydowane zmniejszenie rachunków za prąd. Warto zatem skorzystać z fachowej pomocy i dobrać urządzenie, które nie zawiedzie i bez problemu zasili Twój dom w  każdej sytuacji przez wiele lat.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )