Meble barowe – co wybrać? Rodzaje, style, meble na wymiar

Meble barowe – co wybrać? Rodzaje, style, meble na wymiar

Wyposażenie baru może nastręczać sporo problemów. Jakie meble barowe kupić? Czy warto wybierać te wykonane na wymiar? W jakim stylu urządzić lokal? To tylko pytań, na które odpowiadamy. Sprawdź!

Jakie meble potrzebne są w barze?

Lokal gastronomiczny jak bar może serwować różne posiłki i napoje. Może być to tradycyjny bar oferujący piwo i inne alkohole oraz przekąski, ale także bar szybkiej obsług, w którym można zjeść dania typu fast-food w przystępnych cenach.

Wobec tego meble barowe powinny być dopasowane w taki sposób, aby mogły one spełniać wymagania danego lokalu pod kątem jego funkcji oraz grupy docelowej.

Najczęściej do barów zamawiane są meble jak:

  • stoliki
  • krzesła
  • ławy
  • lady

Liczba mebli będzie zależna od wielkości lokalu, a także od projektu, dlatego też warto przeanalizować różne warianty, by urządzić jego wnętrze tak, aby było funkcjonalne i estetyczne.

Styl mebli barowych – co wybrać?

Meble barowe mogą mieć różne style, stąd też duże znaczenie ma także ich wygląd. Tutaj konieczne jest dopasowanie stylu mebli do pomysłu na wnętrze. Jakie meble barowe są dzisiaj najpopularniejsze?

Meble barowe w stylu glamour

Dzisiaj styl glamour we wnętrzach jest bardzo popularny i chętnie wybierany, ponieważ tworzy elegancką, pałacową atmosferę. Meble do baru w stylu glamour wyróżniają się elementami jak złote lub srebrne ramy, tapicerowane aksamitem siedzenia, dodatki w stylu art deco.

Tradycyjne meble barowe z drewna

Dużym powodzeniem nadal cieszą się meble barowe wykonane z naturalnego drewna w tradycyjnym stylu. To meble, które doskonale nadają się do zaaranżowania tradycyjnie wyglądającego baru. Na szczególną uwagę zasługuje wtedy lada barowa, która może być dekoracyjnie rzeźbiona.

Meble barowe loft

Styl loft również jest teraz bardzo popularny. Wykorzystuje on elementy przemysłowe – industrialne, na przykład jak naga cegła, lite drewno, metal, beton. Meble barowe w stylu loft najczęściej wykonane z połączenia drewna o wyrazistej strukturze albo jego imitacji wraz z metalowymi ramami w kolorze czarnym.

Kiedy warto kupić meble barowe na wymiar?

Meble do baru można kupić w dwóch wariantach – mogą być one zamówione jako gotowe lub też mogą być wykonane na wymiar. Każda z tych opcji wyróżnia się określonymi zaletami i wadami, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu wyposażenia barowego. Jakie meble barowe będą najlepsze?

Gotowe meble barowe wyróżniają się niskimi cenami i można kupować je w rozmaitych wzorach. Najczęściej tak zamawiane są stoliki oraz krzesła, które można kupić w wielu firmach zajmujących się dostawą mebli barowych. Jako gotowe można kupować także boksy służące do wygrodzenia miejsc siedzących oraz lady barowe.

Boksy i lady barowe zaliczają się także do najczęściej wykonywanych mebli barowych na wymiar. Wówczas firma stolarska zajmująca się ich wykonaniem może przygotować je dokładnie tak, aby pasowały one do konkretnego miejsca ich ustawienia, a tym samym mogły w pełni je wykorzystać i zapewnić odpowiednią funkcjonalność i komfort, a także trwałość na wiele lat.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )