Dlaczego mieszkanie z rynku pierwotnego to dobry wybór?

Dlaczego mieszkanie z rynku pierwotnego to dobry wybór?

Decydując się na zakup nieruchomości, zawsze stajemy przed dylematem. Możemy zdecydować się na rynek pierwotny lub wtórny. Każde z nich ma swoje mocne i słabe strony. Nowe mieszkania roztaczają większe możliwości w zakresie doboru typu lokalu oraz każdego elementu, który będzie się w nim znajdował. Co do rynku wtórnego, nieruchomości z tego sektora są nieco tańsze, a poza tym odchodzi nam koszt całkowitego urządzania. Możemy dobrać lokal konkretnie pod nasze wymagania, który jest praktycznie gotowy do zamieszkania. Dowiedzmy się dlaczego mieszkania od dewelopera do dobra inwestycja?

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Zaobserwować można mocny wzrost ilości nowych mieszkań na rynku nieruchomości. W każdym miejscu powstają bardzo nowoczesne osiedla lub segmenty. Ceny mieszkań cały czas rosną, ale nie wpływa to na ilość zainteresowanych. Nic dziwnego, nowe inwestycje mają bardzo wiele zalet. Pierwszą z nich jest zakup zupełnie nowej nieruchomości, która nie została przez nikogo zniszczona. Nowe są także wszystkie instalacje, co znacząco wpływa na wadliwość całej konstrukcji. Zdecydowanie bardziej skomplikowane jest usuwanie starych powierzchni, niż wybieranie i układanie zupełnie nowych. Przy takich inwestycjach mamy też wpływ na całokształt mieszkania. Od armatury po fugi. Wszystko zależy od nas. Przy rynku wtórnym ciężko jest trafić na mieszkanie idealnie skrojone pod nasz gust. Ponadto przy już użytkowanych lokalach, mogą pojawić się ukryte wady, które widoczne są już po sfinalizowaniu transakcji. Mieszkanie deweloperskie dają gwarancję, że wszystkie elementy działać będą bez zarzutu.

Nowe mieszkanie skrojone na miarę

Inwestor, który decyduje się na zakup nowej nieruchomości w stanie deweloperskim ma pełną swobodę w aranżacji przestrzeni. Można dobrać wyposażenie, standard, styl oraz kolory. Mieszkanie z rynku wtórnego wymagałoby generalnego remontu, który będzie zdecydowanie droższy. Ponadto warto wspomnieć o samej lokalizacji. Nowe bloki powstają zazwyczaj w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych miejscach. Mają też szereg udogodnień jak np. winda, garaż podziemny, strzeżone osiedle i monitoring. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera możemy także zdecydować o konfiguracji konkretnych pokoi, co na późniejszym etapie może być już niemożliwe. Takie elementy, jak podgrzewana podłoga, czy odpływ liniowy w łazience, również wymaga bardzo gruntownego remontu lub wykonania tych instalacji na jeszcze niezagospodarowanym gruncie. Mieszkanie z rynku wtórnego wymagają od nas wielu kompromisów, których możemy sobie zaoszczędzić wybierając nowe inwestycje.

Każde z tych udogodnień ma wpływ na to, jak komfortowo czuć się będziemy we własnym mieszkaniu. Często na rynek pierwotny pozwala nam na dobór takich elementów jak ogródek, taras, czy balkon dopasowany pod nasze potrzeby. Deweloperzy dają także ciekawą możliwość, wyboru mieszkania w stanie deweloperskim pod klucz. Dzięki temu można, w porozumieniu z deweloperem ustalić każdy element. Wykończeniem zajmuje się konkretna firma, która dopilnowana jest dodatkowo przez dewelopera. Najlepszych deweloperów znajdziecie na https:/www.wybierzdewelopera.pl

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )