Leasing samochodu – czy warto z niego skorzystać?

Leasing samochodu – czy warto z niego skorzystać?

Zakup nowego auta to marzenie wielu z nas. Marzenie, z którego niestety często trzeba zrezygnować ze względu na brak funduszy. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele form finansowania dla kupujących – poza kredytem, możesz postawić np. na leasing samochodu. Czy warto z niego skorzystać i jakie zalety ma to rozwiązanie?

Leasing samochodu – czy warto? 5 korzyści

Leasing samochodu to forma finansowania, która polega na tym, że klient (leasingobiorca) może użytkować auto udostępnione mu przez leasingodawcę w zamian za comiesięczną opłatę, która obowiązuje przez ustalony w umowie okres. Różni się on od wynajmu tym, że po zakończeniu wspomnianej umowy istnieje możliwość wykupienia pojazdu za określoną kwotę.                                                                                                                                                                            

Leasing samochodu – czy warto z niego skorzystać? Jak najbardziej, a powodów ku temu jest co najmniej 5.

  1. Możliwość spełnienia marzenia o nowym aucie. Zakup samochodu za gotówkę to przeszkoda nie do przeskoczenia dla większości Polaków. Dzięki leasingowi możesz stać się posiadaczem wybranego modelu nawet, jeżeli nie dysponujesz tak dużą gotówką. Wystarczy, że spełnisz wymagania leasingodawcy i będziesz opłacał comiesięczne raty, których wysokość wynosi zwykle od kilkuset do ponad tysiąca złotych.
  2. Minimum formalności. O ile pozyskanie kredytu na zakup auta wiąże się z dużymi odsetkami i wieloma formalnościami, o tyle skorzystanie z leasingu jest bardziej opłacalne i prostsze. Wystarczy złożyć wniosek i dołączyć do niego dokumenty, które potwierdzają sytuację finansową firmy albo osiągane dochody (w przypadku klientów indywidualnych). Samo rozpatrzenie wniosku trwa niewiele czasu.
  3. Możliwość zakupu auta w niższej cenie. Jeżeli skorzystasz z leasingu samochodu, po zakończeniu umowy zyskasz możliwość wykupienia auta od firmy – zwykle za dużo niższą cenę. Oczywiście możesz również zrezygnować z takiej opcji i np. wziąć w leasing inny model, co daje Ci bardzo duże możliwości.
  4. Korzyści podatkowe. Jeżeli prowadzisz firmę i skorzystasz z leasingu operacyjnego, możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów część kapitałową i odsetkową rat, a nawet opłatę wstępną czy sam wykup auta po zakończeniu umowy. Efekt? Spore oszczędności, które dla każdej firmy są na wagę złota.
  5. Nie tylko dla firm. O ile jeszcze do niedawna z leasingu samochodu mogły korzystać wyłącznie firmy, o tyle aktualnie opcja ta jest zarezerwowana także dla osób prywatnych. Dzięki leasingowi konsumenckiemu możesz spełnić marzenie o nowoczesnym aucie bez konieczności zakładania działalności gospodarczej!

Leasing samochodu – czy warto z niego skorzystać? Oczywiście – to rozwiązanie opłacalne i bezpieczne, na które decyduje się coraz więcej osób i firm.

Gdzie po leasing? Salon Toyoty w Warszawie jedną z najlepszych opcji!

Z leasingu samochodu warto skorzystać w sprawdzonej firmie, która nie tylko zapewni Ci dobre warunki finansowania, ale również dostęp do dużej liczby pojazdów. Najlepszym przykładem jest tu salon Toyoty w Warszawie, który oferuje taką opcję – więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.toyota-okecie.pl/.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )