Kurs angielskiego w domu – wykorzystaj czas kwarantanny

Kurs angielskiego w domu – wykorzystaj czas kwarantanny

Epidemia koronawirusa sprawia, że jesteśmy zmuszeni zostać w domu i dysponujemy znacznie większą ilością wolnego czasu niż zazwyczaj. Dla większości z nas jest to sytuacja nowa i niezbyt komfortowa, można jednak nadmiar wolnego czasu wykorzystać z korzyścią dla siebie. Dobrym pomysłem jest zrealizowanie w czasie kwarantanny przynajmniej części planów i zamierzeń, na które do tej pory nie mieliśmy czasu i odkładaliśmy je na „później”. Jednym z nich jest nauka języka angielskiego albo innego języka obcego.

Metoda małych kroków, czyli jak się uczyć w domu?

Aby nauka języka obcego podczas narodowej kwarantanny była efektywna trzeba ją dobrze zaplanować, ponieważ wielu z nas w tej nowej rzeczywistości musi mierzyć się z nadmiarem obowiązków podczas łączenia pracy zdalnej np. z opieką nad dziećmi. Znacznie lepsze rezultaty osiągniemy poświęcając na naukę angielskiego 15-20 minut każdego dnia niż zabierając się za naukę raz w tygodniu przez kilka godzin.

Sporą pomocą w nauce każdego języka obcego jest ustalenie konkretnych celów, które zamierzamy osiągnąć i rozpisanie ich na etapy. Metoda małych kroków pozwala nie tylko lepiej zaplanować naukę – to również doskonała motywacja do dalszego systematycznego działania, ponieważ pozwala na bieżąco obserwować czynione postępy.

Kursy językowe online

Wiele szkół językowych zmieniło tryb nauczania ze stacjonarnego na online i warto z tego skorzystać. Kurs języka angielskiego online to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy chcą mieć stały kontakt z żywym językiem, ćwiczyć umiejętności konwersacyjne i otrzymywać od lektorów wskazówki. W zależności od szkoły w trybie online dostępne są różne rodzaje zajęć, w tym również kursy przygotowujące do uzyskania certyfikatów z języka angielskiego oraz kursy specjalistyczne.

Oglądanie seriali i filmów po angielsku

Jeżeli inwestycja w kurs angielskiego online nie wchodzi w grę, warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wygospodarować czas na oglądanie ulubionych seriali lub filmów z angielską ścieżką dźwiękową i polskimi napisami. Dzięki temu uzyskamy efekt zanurzenia się w języku i możemy posłuchać oryginalnego akcentu. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługują seriale dostępne na popularnych platformach streamingowych, jak Netflix, HBO GO czy Amazon – wśród dostępnych tam tytułów każdy znajdzie coś dla siebie.

A ponieważ przymusowa kwarantanna dotyczy również najmłodszych, warto skorzystać z tej okazji i zapoznać nasze pociechy np. z klasycznymi bajkami Disneya czy filmami animowanymi wytwórni Pixar – oczywiście w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.

Czytanie książek po angielsku

Książki w formacie elektronicznym są dostępne już od dawna w sklepach internetowych, a w trakcie narodowej kwarantanny warto znaleźć czas na to, żeby przeczytać te tytuły, które nas najbardziej interesują. Niezależnie od tego, czy wolimy literaturę piękną, kryminały, thrillery czy książki SF – czytanie ulubionych autorów po angielsku rozwija nasze umiejętności językowe i stanowi doskonałą rozrywkę.

Chcesz dowiedzieć się jakie języki obce są najłatwiejsze do nauki dla Polaków? Wejdź na bloga ATJ Lingwista i przeczytaj o tym.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nauką angielskiego, dostępne są specjalnie opracowane tytuły, które wspomagają poznawanie języka obcego dzięki odpowiednio dobranemu słownictwu i tematyce.

Fiszki

W domowych warunkach doskonale sprawdzają się również fiszki, czyli specjalnie przygotowane karteczki, na których z jednej strony znajduje się jakieś słowo po polsku, a z drugiej jego tłumaczenie na angielski. Aby dodatkowo przyspieszyć naukę angielskiego z fiszek, warto korzystać z takich, na których pod tłumaczeniem jest umieszczone także zdanie, w którym dane słówko zostało zastosowane we właściwym kontekście. Co ważne, fiszki można przygotować samodzielnie (co również jest świetną metodą wspomagającą poznawanie języka obcego) albo kupić gotowe – oczywiście online.

Podane sposoby to tak naprawdę jedynie ułamek tego, co możemy robić w domu, aby efektywnie wykorzystać wolny czas na naukę języka angielskiego lub innego języka obcego – ogranicza nas jedynie nasza kreatywność! Niezależnie jednak od tego, na jaką metodę czy metody nauki się zdecydujemy, powinniśmy skupić się na tym, by działać systematycznie i konsekwentnie. Dzięki temu czas przymusowej kwarantanny zagospodarujemy z korzyścią dla siebie i to bez wychodzenia z domu!

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )