Bogactwa Elona Muska

Bogactwa Elona Muska

Elon Musk słynie z prowadzenia firmy Tesla. Niedawne wieści potwierdzają, że nie jest to jedyny stały dochód przedsiębiorcy. Jaki jeszcze biznes przynosi dochody jednemu z najbogatszych ludzi na świecie?

Spis treści:
1. Główne dochody Elona Muska
2. Kim jest Elon Musk
3. Co to jest Tesla
4. Co to jest SpaceX

Główne dochody Elona Muska

Elon Musk do tej pory był uznawany za biznesmena wzbogacającego się na akcjach jego własnej firmy jaką jest Tesla. Najnowsze informacje donoszą, że główne dochody jakie zyskuje ten przedsiębiorca to nie Tesla lecz udziały SpaceX.
Miliarder dzięki SpaceX zyskuje blisko trzy czwarte swojego kapitału. Dzisiaj spółka kosmiczna posiada wartość blisko 34 miliarda dolarów. Źródłem tych informacji jest EquityZen. Rynek, który wycenia firmy niedostępne na normalnej giełdzie. Biznes ten jest głównym dochodem przedsiębiorcy.

Mogłoby to się wydawać sprzeczne ze statystykami, bowiem Tesla jest wyceniona na 39 miliardów dolarów. Jednakże Elon Musk ma tylko 20% udziałów w akcjach tej kapitalizacji.

Chociaż Elon Musk jest na 41. miejscu ludzi najbogatszych na świecie to jego kapitał nie jest mały, jak podaje puls biznesu, wynosi on 22, 4 miliarda dolarów.

Kim jest Elon Musk?

Pochodzeniem Elona Muska jest Pretoria, która leży w RPA. Biznesmen ten posiada aż trzy obywatelstwa: kanadyjskie, amerykańskie oraz południowoafrykańskie. Jest twórcą firm: Tesla, Starlink, Neuralink, SpaceX, The Boring Company. Dzięki nim zyskuje blisko 23 miliardy dolarów. Uznawany jest za genialnego bądź szalone wizjonera. Obecnie prężnie rozwija wymienione biznesy.

Co to jest Tesla?

Tesla jest jedną z firm, którą założył Elon Musk. Jego biznes produkuje samochody na prąd. Dodatkowym atutem tych aut jest ich automatyzacja, tzn. możliwość przywołania auta do siebie za pomocą elektryczności. Dzięki Tesli możliwe jest założenie solarnych dachówek czy akumulatorów magazynujących energię. Elon Musk posiada 20% udziałów Tesli.

Co to jest SpaceX?

Jest to biznes dzięki któremu możliwe stało się oferowanie usług kosmicznych, które dostarczają satelity na orbitę Ziemi. Jego głównym zadaniem jest praca nad możliwością podróżowania ludzi na Marsa oraz stworzenia turystyki międzyplanetarnej. Wizją SpaceX jest zbudowanie marsjańskiej kolonii. Biznes ten miałby później eksplorować nasz Układ Słoneczny. Jednocześnie SpaceX jest głównym biznesem przynoszącym korzyści majątkowe Elonowi Muskowi.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )