Komu powierzyć budowę instalacji fotowoltaicznej? Jak wybrać solidną firmę?

Komu powierzyć budowę instalacji fotowoltaicznej? Jak wybrać solidną firmę?

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się mniej zależny od sieci energetycznych. Wykorzystując energię słoneczną, zasilasz swój dom energią odnawialną i przyczyniasz się tym samym do ochrony środowiska. Korzystając z programów rządowych, sfinansujesz swoją inwestycję oraz obniżysz koszt całkowity instalacji. Atutem instalacji jest jej długa żywotność i gwarancje producenta. Jednak, aby te wszystkie korzyści mogły dotyczyć Twojego systemu, instalacja musi być dobrze zamontowana i dobrana.

Najważniejsze czynniki przy wyborze firmy wykonawczej

Aby Twoja instalacja fotowoltaiczna była poprawnie dobrana i zamontowana, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników przy wyborze firmy wykonawczej. Pierwszym z nich jest sprawdzenie wiarygodności firmy, nie ma nic gorszego niż firmy “krzaki”, które powstały miesiąc temu i za miesiąc może ich już nie być. Pamiętaj, inwestujesz swoje oszczędności, dlatego warto się zabezpieczyć. Wybierz firmę, która jest na rynku już kilka lat, to sprawi, że będziesz miał do czynienia z doświadczonymi wykonawcami.

Jednak nie tylko długość na rynku ma znaczenie. Nawet wieloletnie firmy mogą okazać się niekompetentne. Przed podpisaniem umowy warto dopytać, ile instalacji fotowoltaicznych firma już wykonała oraz sprawdzić opinie klientów na temat danej firmy i ich usług. Doświadczenie w wykonywaniu instalacji przez firmę wykonawczą zapewni Ci większy spokój przy wykonywaniu instalacji.

Potwierdzenie wiarygodności przedstawiciela handlowego

Ważnym elementem, o którym mało kto wie, jest potwierdzenie wiarygodności przedstawiciela handlowego, z którym podpisujemy umowę. Każdy przedstawiciel powinien mieć pełnomocnictwo do podpisywania umów w imieniu danej firmy. Warto to zweryfikować przed podpisaniem umowy z kimkolwiek. Zwróć uwagę, czy osoba, z którą ustalasz szczegóły dotyczące instalacji, ma dokumenty powiązane z firmą, np. papier firmowy, koszulkę firmową, teczkę z dokumentami czy długopis. Takie szczegóły są istotne i warto zwrócić na to uwagę.

Wybór profesjonalnego wykonawcy

Kolejną sprawą, o której należy pamiętać, przy wybieraniu firmy wykonawczej jest to, czy jest to firma inżynierska. Przykładem takiej firmy jest Eco-Team z Częstochowy. Doboru instalacji dokonują inżynierowie, dzięki czemu masz pewność, że instalacja jest dobrana poprawnie, przez wykształcone osoby. Sam dobór instalacji jest bardzo istotny, ponieważ na tym etapie wraz z doradcą określana jest m.in. moc instalacji oraz jej umiejscowienie. Ważne jest tutaj poprawne wykonanie audytu w celu określenia odpowiedniej mocy. W przypadku gdy moc instalacji fotowoltaicznej będzie za mała, nie pokryje ona zapotrzebowania energetycznego w domu, przez co i tak energia elektryczna będzie pobierana z sieci.

Przy wybieraniu firmy, która wykona dla Ciebie instalację fotowoltaiczną, dowiedz się, jak wygląda obsługa serwisowa u danego usługodawcy. Przed wykonaniem instalacji warto mieć pewność, że w przypadku problemów z instalacją można zgłosić się do firmy

wykonawczej, gdzie zostanie udzielona odpowiednia pomoc, bez konieczności szukania osób postronnych.

Podsumowanie

Podsumowując, pamiętaj, że przy wybieraniu firmy do wykonania instalacji fotowoltaicznej warto kierować się innymi aspektami niż cena. Jak wiadomo, dla klienta cena stanowi punkt, według którego określi, czy wykona daną instalację, niemniej jednak są inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli wykonując instalację fotowoltaiczną, wybierasz firmę, kierując się tylko najniższą ceną, ryzykujesz poprawność wykonania instalacji. Warto sprawdzić daną firmę przed podpisaniem umowy, ponieważ to, co zaoszczędzisz przy zakupie instalacji możesz wydać na jej późniejsze naprawy, a nawet jej ponowny montaż.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )