Jakie możliwości oferuje giełda kryptowalut bez weryfikacji?

Jakie możliwości oferuje giełda kryptowalut bez weryfikacji?

Podstawowym zamysłem kryptowalut były dyskretne i anonimowe płatności. Zdecentralizowany charakter walut wirtualnych oznacza, że nie mają one nad sobą żadnego nadzoru finansowego. Liczne giełdy kryptowalutowe nie wpisują się jednak w tą koncepcję, ze względu na złożone procesy weryfikacji. W związku z tym, dużą popularnością cieszą się giełdy kryptowalut bez weryfikacji. W jaki sposób funkcjonują takie platformy oraz jakie możliwości oferują?

Coraz większa liczba giełd kryptowalutowych wymaga złożonych formalności przy rejestracji konta. Użytkownicy muszą podać dane osobowe i adresowe, zweryfikować swoją tożsamość i adres, a nawet przejść weryfikację zatwierdzającą konto bankowe lub kartę płatniczą. Takie praktyki zupełnie nie pasują do zamysłu kryptowalut, które mają umożliwić dyskretne płatności elektroniczne.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji to miejsce, w którym możemy założyć konto bez podawania danych osobowych. Wystarczą podstawowe dane, takie jak: nazwa użytkownika, adres e-mail oraz hasło. Czasem potrzebny jest także numer telefonu, aby zabezpieczyć konto dwuczynnikową weryfikacją przy logowaniu. Rejestracja w takich serwisach jest zatem wyjątkowo prosta i szybka. Wystarczy kilka minut, aby rozpocząć handel kryptowalutami.

Giełda bez weryfikacji posiada pewne ograniczenia

Większa prywatność ma swoje koszty, a są one niestety niemałe. Zdecentralizowane giełdy nie mogą korzystać z tradycyjnych walut fiducjarnych, takich jak dolary czy złotówki. W obrębie takiej platformy obsługiwane są wyłącznie transakcje kryptowalutowe. I choć istnieją tzw. stable coiny, które symulują wartość tradycyjnych walut, nowi użytkownicy muszą posiadać dowolną walutę wirtualną, aby rozpocząć handel.

Dlaczego giełdy kryptowalut bez weryfikacji są tak popularne? Powód jest bardzo prosty: użytkownicy pragną zachować swoją anonimowość w dobie wszechobecnego udostępniania danych osobowych w sieci. Warto także nadmienić, że w wielu krajach, w tym Polsce, handel kryptowalutami jest opodatkowany. Zwolennicy walut wirtualnych uważają takie działania za bezprawne, ale protesty nie zmienią aktualnego stanu rzeczy. Giełda kryptowalut bez weryfikacji jest często wybierana przez użytkowników, którzy chcą „ukryć” swoje transakcje i ominąć obowiązek płacenia podatku.

Jakie giełdy kryptowalut nie wymagają weryfikacji?

Zdecydowana większość giełd wymaga wielu formalności związanych z weryfikacją konta. Chlubnymi wyjątkami pod tym względem są platformy Binance oraz BitMEX. O ich popularności najlepiej świadczy dzienny wolumen, kilkunastokrotnie większy niż w przypadku innych platform. Oznacza to, że z giełdy bez weryfikacji korzysta znacznie większa liczba użytkowników, co w prostej linii wpływa na większą płynność platformy. Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, z której dziennie korzysta ponad milion użytkowników z całego świata.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )