Jak ulżyć przemęczonym oczom?

Jak ulżyć przemęczonym oczom?

Obecne czasy nie sprzyjają higienie narządu wzroku. Zarówno pracę jak i relaks spędzamy często przed ekranami komputerów, które w znacznym stopniu powodują zaczerwienienie, łzawienie i przesuszenie- słowem: przemęczone oczy. Na szczęście można sobie ulżyć w tych dolegliwościach stosując proste metody. Najważniejsze, by stopniowo wyrabiać w sobie nawyk kilkuminutowych przerw podczas kilkugodzinnej pracy przy komputerze.

Warto co jakiś czas wstać od biurka, przewietrzyć się lub popatrzeć na widok za oknem. Podczas przerwy można również zamknąć oczy na kilka chwil lub pomrugać, by dać im odpocząć. Oprócz stosowania kropli nawilżających, które dają natychmiastową ulgę i dobrze mieć je w pobliżu na wszelki wypadek, warto również sięgnąć po stare metody pochodzące z natury. Przemęczone oczy po całym dniu pracy podziękują nam za okład z czarnej lub zielonej herbaty.

W aptece dostępne są także saszetki do stosowania okładów ze świetlika, który ma właściwości zmniejszające objawy alergii oraz pomaga w stanach zapalnych spojówek. Wiele osób stosuje także żelowe okulary, które zamraża się przed użyciem, by zniwelować zaczerwienienie oczu i dać im ulgę. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na warunki, w których pracujemy (np. oświetlenie, klimatyzacja) i w miarę możliwości, dokonać zmian na korzystniejsze. Przemęczone oczy, zwłaszcza te, których objawy ignorujemy, oprócz dyskomfortu w codziennych czynnościach, mogą przyczynić się do rozwoju chorób oczu, które są długotrwałe w leczeniu.

Codzienne noszenie okularów

Niektórzy noszą okulary od dziecka. Powodem są różne wady wzroku. Jednak z wiekiem każdemu z czasem potrzebne są okulary do czytania. Warto wówczas zainwestować w okulary progresywne. Jest to szczególnie opłacalne, jeśli nosimy też inne okulary korekcyjne. Decydując się na okulary progresywne wystarczy nam jedna para. Są one przy tym niesłychanie wręcz praktycznie. Górna część szkła pozwala na patrzenie w dal, dolna umożliwia komfortowe czytanie. Novum, pojawiającym się właśnie w okularach progresywnych jest strefa pośrednia, między częścią górną, do patrzenia w dal, a dolną, do czytania. Nie jest ona ścisłą granicą, a płynnie przechodzi z jednego rodzaju szkła w drugi.

Co prawda patrzenie przez okulary progresywne wymaga nieco wprawy (oczy muszą się do nich przyzwyczaić), ale z czasem zaczynają się one sprawdzać jako nie tylko okulary do czytania, ale okulary do noszenia na co dzień, w których będziemy mogli komfortowo chodzić po ulicy, podziwiać pejzaże, a po powrocie do domu przeczytać książkę.

Dobrze dobrane okulary to podstawa

Problemy ze wzrokiem dotykają wcześniej, czy później każdego z nas. Najszybciej tych, którzy z racji wykonywanego zawodu, lub hobby spędzają dużo czasu przed ekranem komputera. Problemów ze wzrokiem jednak nie warto się wstydzić. Salony optyczne oferują bowiem szeroki wybór modnych oprawek w przystępnych cenach. Znalezienie odpowiedniej dla siebie może zająć trochę czasu, nie warto się jednak zniechęcać.

Dobrze dobrane, modne oprawki mogą wręcz stać się naszym znakiem rozpoznawczym, określającym nasz wizerunek. Dobrze odwiedzić więcej niż jeden salon optyczny, by rozeznać się dobrze w ofercie i znaleźć coś dla siebie. Modne oprawki nie każdemu muszą pasować. Niektórzy powinni iść za głosem rozsądku, a nie za modą. Zwykle jest jednak tak, że modne oprawki to nie jedne oprawki – popularnych w danym momencie jest kilka wzorów i większe salony optyczne mają je wszystkie w ofercie i na wystawie. Wystarczy przymierzyć i zerknąć w lustro, bądź wspomóc się opinią kogoś, z kim przyszliśmy lub obsługi salonu optycznego.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )