Jak poprawnie palić świece sojowe?

Jak poprawnie palić świece sojowe?

Nieodłącznym elementem wystroju wielu pomieszczeń są świece. Tworzą niepowtarzalny klimat, ocieplają wnętrza oraz rozpieszczają nas swoimi niecodziennymi i wyjątkowymi zapachami. Aby w pełni cieszyć się ich możliwościami trzeba pamiętać o poprawnym użytkowaniu. Wybierając świece sojowe warto mieć na uwadze to, że palą się zupełnie inaczej niż te wykonane z parafiny. Właśnie dlatego trzeba o nie zadbać w odpowiedni sposób dzięki czemu posłużą nam dłużej i nie zmarnujemy ich potencjału.

O czym warto pamiętać decydując się na świece sojowe?

  • Pierwsze rozpalanie świecy

Przede wszystkim kluczowe jest pierwsze zapalenie świecy. Trzeba pozwolić, aby wosk roztopił się do samej krawędzi. Jeśli wykonamy to prawidłowo, będziemy mieć pewność, że nasza świeca będzie paliła się równomiernie i unikniemy tzw. tunelowania, czyli tworzenia się w głąb świecy charakterystycznego tunelu, który uniemożliwia wypalenie świecy do końca.

  • Czas palenia

W zależności od wielkości, przyjmuje się, aby jednorazowo palić świecę między 1,5h do maksymalnie 4h. Wysoka temperatura dużej ilości roztopionego wosku przyspiesza wypalenie świecy, dlatego warto ją zgasić i pozwolić, aby wosk całkowicie zastygł. Dzięki temu świeca posłuży na dłużej.

  • Bezpieczeństwo

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby nie zostawiać świec bez nadzoru oraz w miejscach podatnych na przeciągi. Paląc kilka świec należy zachować między nimi odstęp około 10cm i umieścić je z dala od powierzchni łatwopalnych.

Duże świece zapachowe Woodwick

To nowoczesne oraz luksusowe świece wykonane z wysokiej jakości wosku sojowego i mieszanek zapachowych. Duże świece Woodwick wyposażone są w drewniany knot, który pomaga w równomiernym spalaniu wosku, aby uniknąć tunelowania. Przy okazji aromaty uwalniane są szybciej, aby już po chwili od rozpalenia poczuć wyjątkowy zapach. Drewniany knot wydaje także charakterystyczne skwierczenie przypominające palenie w kominku. Aby odkryć wyjątkowe kompozycje zapachowe zapraszamy do naszego sklepu internetowego aromatowo.pl.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )