Gdzie wybrać się na spacer z dwulatkiem w czasie pandemii?

Gdzie wybrać się na spacer z dwulatkiem w czasie pandemii?

Czasy w jakich przyszło nam obecnie żyć są trudne. Nie jesteśmy nauczeni izolacji, lubimy wypady do galerii, kina, na basen, lubimy spotkania ze znajomymi. Nasze dzieci przyzwyczajone są do placów zabaw wypełnionych rówieśnikami, beztroskiego biegania po dworze i lubią czas spędzany na świeżym powietrzu. Jak zorganizować czas aktywnemu dwulatkowi podczas narodowej kwarantanny? Jak poprawić mu humor prezentami? Jakie zabawki dla 2 letniego dziecka będą odpowiednie?

Aktywny spacer na świeżym powietrzu

Pomimo że nakazy i obostrzenia dwoją się i troją, a w zasadzie nie wiadomo co komu i gdzie wolno, warto wyrwać się z mieszkania, odłączyć się od telewizyjnych newsów i zaczerpnąć świeżego powietrza. Każdy na tym zyska, a dziecko dodatkowo rozładuje niezliczone pokłady energii jakie w nim drzemią.

Na spacer najlepiej wybrać się w oddalone od miejskiego zgiełku miejsca. Osiedlowy park może okazać się zatłoczony, ale usytuowany nieopodal las pełny będzie natury, zwierząt i zdrowego powietrza, które każdemu wyjdzie na dobre. Będzie to też miejsce, w którym można uwolnić się od maseczki, pobiegać, przegryźć ulubioną przekąskę i dobrze się bawić.

Pomysły na prezent dla 2 latka, szczególnie tego aktywnego, który jest wulkanem energii znajdziesz w Bebetu.pl. To właśnie tutaj otrzymasz garść inspiracji na gadżety, które umilą każde wyjście i spacer – nie tylko w czasach pandemii – takie jak rowerki biegowe, hulajnogi czy urządzenia dwa w jednym, które gwarantują świetną zabawę i różnorodność, a już na pewno nie pozwolą się nudzić małemu odkrywcy.

Zrób to sam – zabawa na śniegu

Jeżeli będziesz miał szczęście i dopadnie Cię śnieg, to sam w sobie będzie on frajdą dla dwulatka, ale warto ten czas umilić. Oczywiście najbardziej klasycznym rozwiązaniem są sanki i ślizgacze, ale co zrobić, jeżeli zima zaskoczyła Cię niespodziewanie, a Ty nie masz w domu żadnego sprzętu, który mogłoby wykorzystać dziecko do zjeżdżania na śniegu?

Tak naprawdę wystarczy stara poduszka, lub puchata gąbka i kawałek mocnego i grubego worka. Poduszkę lub gąbkę wystarczy umieścić w worku, przewiązać sznurkiem, a idealnie posłuży ono jako saneczki lub sprzęt do zjeżdżania z górki. Dziecko będzie miało dzięki temu dużą izolację ciepła i nie zmarznie, a wszyscy na takim wypadzie będziecie się świetnie bawić.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )