iPhone 14 Plus oraz 14 Pro Max – który model wybrać?

iPhone 14 Plus oraz 14 Pro Max – który model wybrać?

Chcesz kupić nowego iPhone’a, ale nie jesteś pewny, który wariant wybrać? Wiesz, że na pewno musi to być duży smartfon? W przypadku najnowszych iPhone’ów do wyboru masz iPhone 14 Plus oraz 14 Pro Max. Które urządzenie będzie lepsze?

  1. Dla kogo iPhone 14 Plus?
  2. Kiedy warto wybrać iPhone 14 Pro Max?

Jakiś czas temu marka Apple zaprezentowała nowe iPhone’y 14. Na rynku pojawiły się aż cztery modele różniące się między sobą parametrami oraz wielkością ekranu. Dostępna jest zarówno podstawowa gama w dwóch różnych rozmiarach, jak i modele serii Pro – również w dwóch różnych rozmiarach. Uważasz, że iPhone 14 i iPhone 14 Pro są dla Ciebie za małe? W takiej sytuacji kup po prostu większe urządzenie – a mianowicie iPhone 14 Plus lub iPhone 14 Pro Max. Który model warto wybrać, aby nie żałować? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Dla kogo iPhone 14 Plus?

Czym właściwie jest iPhone 14 Plus? Otóż model tej serii jest niczym innym jak po prostu większym odpowiednikiem iPhone 14 – podstawowego modelu. Jeśli z najnowszych smartfonów od Apple interesują Cię tańsze urządzenia, ale jednocześnie potrzebujesz dużego ekranu, gwarantujemy, że iPhone 14 Plus spełni Twoje oczekiwania.

Smartfon tej serii ma wyświetlacz o przekątnej 6,7”, co daje znacznie większą przestrzeń roboczą. Na ekranie zatem zmieści się jeszcze więcej treści, w tym również graficznych. W niniejszych modelach zaimplementowano wyświetlacz Super Retina XDR wyprodukowany w popularnej technologii OLED, co daje gwarancję świetnie odwzorowanych kolorów, doskonałych kątów widzenia, głębokich czerni i optymalną maksymalną jasność – do nawet 1200 nitów, jeśli mamy włączony tryb HDR.

W przypadku systemów aparatów w iPhone 14 Plus do dyspozycji są dwa obiektywy – szerokokątny oraz ultraszerokokątny. Oba aparaty mają rozdzielczość 12 megapikseli. Smartfony tej serii oferują różne tryby – na przykład tryb portretowy lub nocny. Jeśli natomiast chodzi o filmowanie, możesz wybrać opcję jakości Full HD lub 4K z częstotliwością 30 czy 60 klatek na sekundę.

Jeśli interesuje Cię iPhone 14 Plus sklep, w którym planujesz zakup urządzenia, będzie mieć do zaoferowania telefony w pięciu kolorach. Dostępny jest smartfon w kolorze niebieskim, fioletowym, czerwonym, czarnym oraz białym zwanym księżycową poświatą.  

Kiedy warto wybrać iPhone 14 Pro max?

Kiedy warto wybrać telefon iPhone 14 Pro Max, aby nie żałować, że się przepłaciło? Modele serii Pro to idealna opcja dla tych osób, którym zależy na aktualnie najszybszym procesorze, płynnym i wydajniejszym działaniu oraz na zaawansowanym systemie aparatów. W porównaniu do iPhone 14 Plus w 14 Pro i 14 Pro Max masz aż trzy aparaty – w tym główny 48 Mpix, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw.

Nowością w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max jest niewątpliwie interaktywna pastylka zwana dynamiczną wyspą. W podstawowych smartfonach ponownie wykorzystano znanego z poprzednich modeli notch. Dynamiczna wyspa zmienia swój rozmiar, prezentując opcje, z których można korzystać przy włączonych konkretnych aplikacjach. Jej zaletą jest również to, że doskonale ukrywa między innymi obiektyw przedniego aparatu.

Do zalet iPhone 14 Pro Max zalicza się również nową funkcję Always on Display. Niegasnący ekran jest całkowitą nowością. Dzięki tej opcji możesz sprawdzać powiadomienia – również te, które pojawiają się na bieżąco – bez konieczności podnoszenia swojego telefonu. Subtelne zmiany zastosowane w nowych modelach świetnie podkreślają opływowe kształty urządzenia, a faktyczny obszar wyświetlania wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. Funkcja Alarmowe SOS korzysta z sieci komórkowej lub WiFi, więc żeby z niej skorzystać, trzeba pamiętać o zapewnieniu połączenia telefonicznego.

Kupując nowy telefon, należy pamiętać o tym, aby od samego początku zadbać o wydajność baterii. Liczba cykli ładowania baterii w telefonie jest ograniczona, więc w efekcie normalnego zużycia z czasem telefon może krócej pracować na jednym ładowaniu. Trzeba więc mieć na uwadze, aby nie rozładowywać telefonu do końca oraz o takich oczywistych rzeczach jak to, że nie należy ładować mokrego iPhone’a. Więcej informacji na ten temat zawiera podręcznik użytkownika.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )