Do czego wykorzystać papier ksero?

Do czego wykorzystać papier ksero?

Papier ksero ma swoje główne przeznaczenie – służy do druku dokumentów (umów, listów, materiałów szkolnych i pomocy dydaktycznych) czy grafik i jest głównie wykorzystywany w drukarkach domowych i biurowych. Jednak jego zakup można wykorzystać na kilka różnych sposobów, nie koniecznie w drukarce, czasem bardziej kreatywnie dla zabawy, czasem jako zastępczy materiał szkolny w ramach oszczędności.

Papier ksero A4 do druku dokumentów

Zaczynając od głównego przeznaczenia papieru ksero, warto wiedzieć jaki papier kupić, szczególnie do biura, gdzie drukujemy dużo dokumentów służbowych. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na gramaturę. Im grubszy papier, tym mniej podatny na uszkodzenia i rozerwania, a dodatkowo ułatwia druk dwustronny lub wydruk grafik i nie przebija, przez co wszystkie treści są czytelne. Kolejny aspekt to wybór papieru niepowlekanego, który ułatwi wchłanianie tuszu, kartka będzie sucha, a przeniesiony na papier wydruk nie będzie się rozmazywał. Optymalnym rozwiązaniem będzie zakup papieru o gramaturze 90 gram dla wydruków oraz 80 gram dla dokumentów kserowanych.

W sklepie sklep-lapis.pl znajdziemy szeroki wybór papierów do drukarek i kserokopiarek, najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych firm jak Navigator, Poljet, PolSpeed czy Maestro w rozmiarach:

Papier ksero A4 – jak wykorzystać go w wyprawce szkolnej?

Jeżeli masz dzieci w klasach 1 – 3, dobrze wiesz, że ilość bloków technicznych i rysunkowych przerabiana na zajęciach wczesnoszkolnych jest ogromna. Nie chodzi tylko o to, że dzieci wykonują dużo prac plastycznych, ale również o fakt, że zanim pierwszoklasista osiągnie upragniony efekt wykonywanej pracy, potrafi na jednej lekcji zużyć połowę bloku. W szkole nieustannie potrzebny jest nie tylko biały papier, ale również kolorowe kartki wykorzystywane do przeróżnych prac i zabaw kreatywnych. Różnica w cenie bloków kontra cena papieru ksero a4 w najmłodszych klasach jest diametralna, a zakup papieru do drukarki w różnych wariantach kolorystycznych, to duża oszczędność w edukacji wczesnoszkolnej. Wystarczy kupić kilka ryz papieru wielokolorowego i podzielić go na mniejsze partie, które w specjalnie przygotowanej do tego celu teczce pociecha zabiera ze sobą do szkoły.

Dodatkowo mając w domu maluchy, nieustannie coś rysujemy, kolorujemy, malujemy i nawet jeżeli drukarka nie jest nam potrzebna, to zakup ryzy papieru jest o wiele bardziej ekonomiczny niż kupno bloków rysunkowych.

Papier ksero A4 – recykling

Bardzo często zdarza się, że źle wydrukowany dokument, albo wydruk, który służy przez chwilę jako pomoc edukacyjna, trafia od razu do kosza na śmieci, a całkowicie niepotrzebnie. Jak wykorzystać zużyty papier ksero w codziennych sytuacjach? Oto kilka podpowiedzi:

  • papier ksero a4 może zostać wykorzystany jako wypełniacz paczek w biurze lub w domu
  • zużyty papier do drukarek może posłużyć jako zabezpieczenie podłogi podczas remontu
  • niezadrukowana strona papieru ksero może zostać wykorzystana do notatek lub do wydruku kolorowanki dla dziecka
  • papier, który został już zadrukowany, ale nie jest nam potrzebny, może posłużyć jako materiał do prac kreatywnych z dzieckiem, np. do origami.
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )