Dlaczego warto zainwestować w welcome pack dla nowych pracowników?

Dlaczego warto zainwestować w welcome pack dla nowych pracowników?

Większość pracowników jest zdania, że kultura korporacyjna stanowi silną przewagę konkurencyjną firmy. Ważne jest dla nich, aby działała ona zgodnie z określonymi zasadami, miała misję i ceniła personel. A najlepszym sposobem na przekazanie takich informacji nawet na etapie adaptacji personelu czy onboardingu (aklimatyzacja nowo zatrudnionego) jest welcome pack dla pracownika. To pakiet powitalny który pomoże oczarować nowo przybyłego, skonsolidować pierwsze pozytywne wrażenie i zaspokoić potrzebę poznania podstawowych rzeczy do organizacji przepływu pracy.

Czym jest zestaw powitalny dla pracownika?

Branża HR szybko się zmienia i staje się bardziej zorientowana na relacje. Celem welcome pack dla pracownika jest zapoznanie go z najbardziej istotnymi zagadnieniami, które wiążą się ze schematem działania firmy. To także wsparcie dla podwładnego sprzyjające lepszemu zaaklimatyzowaniu się w przedsiębiorstwie. Na pierwszy rzut oka zestaw powitalny dla pracownika może odegrać kluczową rolę w pozyskiwaniu nowej kadry i wywarcie na niej dobrego wrażenia. Przedmioty z zestawu prezentują markę, ujawniają ją nowicjuszowi z nowej perspektywy. Ważne, aby na prezent powitalny składały się przedmioty które będzie mógł wykorzystać w pracy lub w domu, dzięki temu stale będą podkreślać jego przynależność do firmy.

Z czego się składa welcome pack dla pracownika?

Welcome pack dla pracownika może zawierać wiele różnych przedmiotów:

  • Praktyczne – akcesoria, które pomogą szybko wyposażyć jego miejsce pracy: pendrive, powerbank, ładowarki, katalogi produktów, notatniki, długopisy, kalendarz (mogą zawierać logo firmy) itp.
  • Spersonalizowane – ta kategoria obejmuje przedmioty, które są uważane za przedmioty modowe. Są to pamiątki z logo i hasłami firmy: koszulki, bluzy, czapki, kubki, naklejki, podstawki pod kubki lub myszki, torby i plecaki itp.

Zestaw powitalny dla pracownika (jak np. w ofercie sklepu Reklamowe24 na gadzety-reklamowe.com/welcome-pack-dla-pracownikow) powinien zawierać przedmioty z obydwu kategorii i co bardzo istotne być wysokiej jakości. Jest on wykorzystywany jako narzędzie wizerunkowe do rozwoju marki HR. Pokazuje również, że pracownik jest naprawdę oczekiwany w firmie, a to zwiększa jego lojalność i zaangażowanie.

Korzyści z zestawu powitalnego dla pracownika

Welcome pack dla pracownika jest przygotowany w korporacyjnym stylu firmy. Pomaga pracownikowi poznać filozofię pracodawcy, główne punkty pracy oraz docenić perspektywy rozwoju w nowym miejscu pracy. Zestaw powitalny ma za zadanie kształtować wizerunek firmy w świadomości pracowników i wiąże się ze wsparciem nowego pracownika. Firmy odnoszące sukcesy tworzą swego rodzaju pakiet powitalny i wymyślają rytuały wprowadzania nowych pracowników. Warto korzystać z ich doświadczenia.

Dlaczego firma potrzebuje welcome pack dla pracownika?

  • Wprowadzenie do firmy. Udekoruj zestaw powitalny dla pracownika barwami firmy, aby wprowadzić go w zakres wartości, którymi podążają osoby tam zatrudnione. Poczuje się on członkiem zespołu.
  • Promocja firmy. Jeśli welcome pack dla pracownika jest naprawdę fajne, może on udostępnić zdjęcie zestawu w sieciach społecznościowych. A to posłuży nie tylko do przyciągnięcia nowych pracowników, ale także klientów. Możesz ponownie opublikować go w sieci społecznościowej, na kanałach firmowych lub na stronie internetowej.
  • Spersonalizuj zawartość pakietu powitalnego. Jeśli nowy pracownik napisał o swojej miłości do czytania w swoim CV, daj mu książkę. A jeśli lubi koszykówkę, to w sam raz będzie piłka do gry.

Pamiętaj, że przybycie nowego pracownika to święto dla obu stron. Zestaw powitalny powinien zachęcić do pracy w firmie i podkreślić znaczenia pracowników. Zastanów się nad najdrobniejszymi szczegółami projektu i zawartości zestawu powitalnego dla pracownika lub skorzystaj z doradztwa profesjonalistów z tej branży. Korzystaj ze skutecznych inspiracji i podążaj za trendami w tej dziedzinie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )