Dlaczego (nie) warto kopać kryptowalut?

Dlaczego (nie) warto kopać kryptowalut?

Wydaje się, że ostatnio każdy z fanów nowych technologii i gier chciałby zostać górnikiem. Oczywiście nie chodzi o pracownika zakładu górniczego a o wydobywanie czy też kopanie kryptowalut. Początkujący w kopaniu kryptowalut przydałby się na pewno poradnik, który przedstawi podstawowe elementy kopania. Jednak rzadko kiedy można znaleźć poradnik kopania kryptowalut, który przedstawia zarówno szanse, ale i zagrożenia dla górników. Zapewne autorzy wierzą w racjonalność wszystkich nowych górników. Jednak nie można przeceniać tej i swojej racjonalności.

Korzyści z kopania kryptowalut

Zapewne większość pragnących rozpocząć przygodę z kopaniem kryptowalut interesuje się tylko możliwymi korzyściami. Jednak część z korzyści zostaje albo pominięta, albo niezauważona. Również poradniki kopania walut nie wskazują na możliwe korzyści. Dlatego warto znać je przy podejmowaniu decyzji.

Łatwy zarobek

Wydaje się, że kryptowaluty to bardzo łatwy zarobek. Nie tylko nie jest to praca fizyczna, a co najwyżej precyzyjna, ale również przy dobrej organizacji możemy kopanie traktować jako dodatek. Co ważne, całe kopanie może odbywać się w domu lub w piwnicy, więc nie potrzebujemy lokalu. Niektórzy też kopią kryptowaluty hobbistycznie lub jako ciekawostkę. Rzekomo istnieje spora grupa osób, która w zimniejsze dni włącza koparkę kryptowalut tylko po to, aby ogrzała pomieszczenie. Po ogrzaniu, wyłączają ją.

Nieopodatkowanie zarobku

Prawdopodobnie większość górników w żaden sposób nie wykazuje swojej działalności jako przedsiębiorstwa. Zapewne nie odprowadzają górnicy żadnych podatków, nawet przy sprzedaży. Samo kopanie jest traktowane jako transakcja pierwotna, więc nieopodatkowana. Mimo odpowiednich interpretacji podatkowych, że sprzedaż powinna być opodatkowana, duża anonimowość powoduje niemożliwość kontroli w tym zakresie. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu.

W społeczności siła

Kryptowaluciarze wydają się być nową subkulturą czy nawet kulturą. Ich obecność widoczna jest nie tylko na forach i portalach internetowych, ale również możliwy jest zakup towarów za kryptowaluty. Zaufanie do technologii wypiera zaufanie do innych, więc ta subkultura może być niezwykle trwała. Nawet jeśli wielu górników nie czuje się elementem tej kultury na początku, to w przyszłości może się to znacząco zmienić. Nawet jeśli nasze potrzeby społeczne są mniejsze, to wciąż ważne.

Co grozi kopiącym?

Zapewne wszystkie poradniki kopania kryptowalut nie uwzględniają zagrożeń i niebezpieczeństw. Każdy nowo wchodzący powinien je znać, bo inaczej może on żałować przez lata. Nowy górnik nie powinien zaślepić się rosnącymi kursami walut czy rosnącą popularnością.

Bez wiedzy i kapitału ani rusz

Nie mając wystarczającej wiedzy możemy stracić bardzo wiele pieniędzy, czasu i nerwów. Powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi terminami, mieć wiedzę na temat systemów, sposobów kopania najbardziej wartościowych w danym momencie walut oraz mieć jakąś wiedzę technologiczną. Ponadto nie możemy wierzyć, że z niewielkim kapitałem lub pożyczką uda nam się stworzyć poważny system koparek. Wiedzę powinniśmy czerpać z poradników kopania kryptowalut czy forów internetowych.

Przyjdą przepisy i spadek cen

Należy się spodziewać, że albo europejska, albo polska legislatywa w prowadzi w końcu jakieś ograniczenia w zakresie funkcjonowania walut kryptograficznych. Górnicy mogą spodziewać się nawet zakazu kopania czy wysokich podatków. Nawet jeśli nie będziemy przestrzegać tych przepisów, to rynek i tak odpowiednio zareaguje. Może to oznaczać, że dotychczasowy zarobek będzie stratą.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )