Czym jest blackboard i dlaczego jest tak ważny w naszych czasach?

Czym jest blackboard i dlaczego jest tak ważny w naszych czasach?

W 2020 i 2021 roku po świecie szaleje pandemia COVID-19. Ten czynnik wymusił na wielu pracodawcach i instytucjach zmianę sposobu myślenia. Oddelegowanie pracowników i uczniów do pracy i nauki zdalnej to powszechna praktyka. Nie wszyscy jednak dobrze sobie z tym radzą. Aby odpowiednio przystosować się do pracy i nauki w trybie innym niż stacjonarny należy korzystać z nowoczesnych technologii. Poniższy artykuł opowie o tym nieco więcej. Dowiesz się z niego mię∂zy innymi, czym jest blackboard.

Blackboard – kompleksowe rozwiązanie dla uczelni

Jednym z największych wyzwań prowadzących do umożliwienia studentom nauki zdalnej jest odpowiednie przygotowanie systemu. Duże uczelnie od dawna mogą korzystać z takich rozwiązań, te mniejsze dopiero wchodzą w fazę testowania i sprawdzania, z czym to się je. Blackboard to kompleksowe rozwiązanie, które ma za zadanie wspomagać organizację uczelni, przeprowadzanie wykładów i ćwiczeń oraz egzaminów w formie online. Ten rozbudowany system potrafi w jednej chwili udostępniać wiele ciekawych opcji. Jedną z nich jest pomoc w zarządzaniu dziekanatem, obsługą rekrutacji zdalnej na uczelni czy pomoc w komunikacji pomiędzy uczelnią, wykładowcami a studentami.

Zauważmy, że jednym z najważniejszych elementów jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiego systemu to jego bezawaryjność oraz dostęp do działu technicznego w razie usterki. Bardzo ważna jest również wygoda i odpowiednie przygotowanie kadry profesorskiej do jego obsługi. Przejrzysta instrukcja oraz wsparcie są więc kluczowe. Bardzo często możemy mieć do czynienia z systemem, który nie będzie posiadał wielu przydatnych funkcji. Nie warto z niego korzystać. Wszelkie przewidywania mówią, że będziemy jeszcze tkwić w pandemii przez długi czas. Warto więc uzbroić prowadzoną przez siebie instytucję w najlepszy system informatyczny jaki jest dostępny na rynku. Blackboard będzie odpowiedzią na wszystkie problemy związane z koniecznością prowadzenia zajęć online na uczelni o każdym profilu.

Czy warto studiować online?

Przez dominację pandemii COVID-19 nad naszą codziennością coraz więcej młodych osób zastanawia się czy warto studiować w systemie zdalnym. Część jest zdania, że można ten proces przeczekać i rozpocząć edukację na poziomie wyższym, gdy wrócą zajęcia stacjonarne. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie jednak warto zauważyć, że nikt nie może przewidzieć, kiedy tak się stanie. Zajęcia online przeprowadzane za pomocą technologii blackboard są bardzo dobre pod względem merytorycznym i jakościowym. Przekazywana w ten sposób wiedza nie różni się niczym od tej przekazywanej stacjonarnie. Bardzo wiele zależy jednak od samych studentów. Jeżeli trudnością jest dla nas nauka w systemie zdalnym to może to być dla nas ogromne wyzwanie. Pamiętajmy jednak, że nawet najtrudniejsze momenty można i warto przetrwać by móc cieszyć się z końcowego rezultatu.

Wpływ pandemii na rozwój studiów online

Jednym z największych wyzwań dla uczelni było wprowadzenie systemu, który w łatwy sposób pozwoliłby zarządzać całością procesu zdalnego nauczania. Istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z tymi trudnościami. Jednym z nich jest blackboard, który dostarcza szereg kompleksowych rozwiązań. Pamiętajmy, że pandemia spowodowała również, że studenci coraz mniej chętnie wybierają nowe kierunki. Studiowanie online znacznie różni się od studiowania stacjonarnie. Warto wiedzieć, że jednym z najczęściej wybieranych opcji przed pandemią były studia z zajęciami prowadzonymi na uczelni. Życie studenckie kwitło wtedy bez problemów.

Obecnie większość osób studiuje z domu nie znając nawet osób, które są na tym samym roku. To bardzo duży problem, który może mieć negatywny wydźwięk na psychice wielu młodych ludzi. Studia online to jeden ze sposobów na udostępnienie możliwości zdobycia wykształcenia wyższego. Nie zastąpi jednak w pełni starych metod. Dla wielu osób nadal jest to tylko wytwór skutków pandemii COVID-19, który nie ma racji bytu w normalnych warunkach.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )