Czy nowa firma może liczyć na leasing samochodu?

Czy nowa firma może liczyć na leasing samochodu?

Nowopowstałe firmy nierzadko nie posiadają dużego kapitału. To zrozumiałe. Dopiero startują w świecie biznesu. Na początku wydatki mogą znacząco przekraczać oczekiwania finansowe, stąd bardzo często nowe przedsiębiorstwa optymalizują koszty zakupu. Nie jest to jednak powód do tego, by rezygnować z podstawowych narzędzi pracy. Jednym z nich jest samochód. Pojazd ułatwi przemieszczanie się, może pełnić dodatkową funkcję reklamową, a nade wszystko lepiej zorganizuje dzień pracy. Czy nowa firma może liczyć na otrzymanie auta w leasingu?

Leasing dla nowej firmy?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nowe firmy wcale nie są na przegranej pozycji. Leasing samochodu jest specyficzną formą finansowania zakupu pojazdu, dzięki czemu mogą z niej skorzystać nawet małe przedsiębiorstwa. Trzeba bowiem pamiętać, że leasing posiada zabezpieczenie w postaci przedmiotu umowy, który stanowi pewnego rodzaju gwarancję dla udzielającego zobowiązania. Tym samym firmy, które finansują zakup, chętniej decydują się na wsparcie nawet małych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność.

Istotne jest przy tym, że właściciel firmy może zdecydować się na wybór zarówno nowego, jak i używanego pojazdu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by przedmiotem umowy był leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy. Zaakceptowane warunki przez obie strony będą podstawą do stworzenia satysfakcjonującej współpracy dla każdej z nich.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu?

Leasing nowego samochodu to doskonała forma oszczędności w nowopowstałej firmie. Dzięki tej formie finansowania przedsiębiorstwo nie musi na starcie ponosić niewspółmiernie dużego kosztu zakupu pojazdu w porównaniu do swoich przychodów. Jak wiadomo, te w pierwszej fazie działalności, mogą być mniejsze. W szczególności, gdy firma działa na zasadach start-up’u. Decydując się na leasing samochodowy już na samym początku przygody z biznesem, przedsiębiorstwo nie pozbawia się środka komunikacji, który pomoże rozwijać biznes.

Ponadto posiadanie firmowego pojazdu ułatwia nie tylko dojazd, ale niejako świadczy również o samym przedsiębiorstwie. Wszak nic nie stoi na przeszkodzie, by auto stanowiło pewnego rodzaju mobilną reklamę przedsiębiorstwa. W tym celu leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy może okazać się niebywałą opcją, ponieważ ułatwi nabycie wysokiej klasy pojazdu, świadczącego o prestiżu firmy. Warto zaznaczyć, że nierzadko zagraniczne modele są tańsze, przez co ogranicza się zdecydowanie koszty.

Jak rozpocząć procedurę leasingu?

Firmy wchodząc na rynek mają wiele procedur do przebrnięcia. Kwestie urzędowe czy kadrowe potrafią znacząco utrudnić proces funkcjonowania firmy. Na szczęście dla przedsiębiorców leasing nowego samochodu cechuje się mniejszymi wymaganiami, niż niejedno przedsięwzięcie firmowe. Żeby ułatwić sobie proces finansowania warto powierzyć swoje sprawy w ręce profesjonalnej firmy, która zajmuje się leasingiem pojazdów. Z pewnością godną polecenia organizacją jest ClickLease, która ma doświadczenie w prowadzeniu spraw dopiero co startujących firm i wyborze właściwego leasingodawcy.

Istotnym elementem poza znalezieniem właściwej instytucji finansującej zakup jest także wybór pojazdu. Nierzadko jest to najprzyjemniejsza część całej procedury, dlatego nie warto się ograniczać i swobodnie wybrać to, co faktycznie interesuje właściciela przedsiębiorstwa. Trzeba jednak pamiętać, że cena rynkowa będzie miała odzwierciedlenie w późniejszej, comiesięcznej opłacie leasingowej. Być może będzie to jedyne ograniczenie w kwestii wyboru pojazdu.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )