Chip tuning – jak zwiększyć moc samochodu?

Chip tuning – jak zwiększyć moc samochodu?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje bezpieczny sposób na poprawę osiągów auta. Pozwala nam na to zabieg określany jako chip tuning. Na czym polega tego rodzaju modyfikacja? W jakich autach można ją zastosować?

Chip tuning – co to za usługa?

Pod tą nazwą kryje się proces polegający na elektronicznym zwiększeniu mocy silnika naszego samochodu. Okazuje się bowiem, że producenci pozostawili w pojazdach swego rodzaju rezerwy. Największe są w autach z turbosprężarkami. Dzięki usłudze chip tuning możemy bezpiecznie zwiększyć moc silnika i jego moment obrotowy. Dotyczy to zarówno jednostek wysokoprężnych, jak i wolnossących. Co ciekawe, zabieg ten nie spowoduje zwiększenia spalania. Wręcz przeciwnie, może je dodatkowo obniżyć. Musimy jednak wiedzieć, że chip tuning jest możliwy do wykonania tylko w specjalistycznych warsztatach. Potrzebny jest bowiem do tego odpowiedni sprzęt. Bez niego trudno będzie dopasować parametry do silnika. Każda jednostka potrzebuje bowiem indywidualnej kalibracji.

Chip tuning – gdzie znaleźć dobry warsztat?

Szczegółowa diagnostyka samochodu jest pierwszym krokiem do wykonaniu chip tuningu. Specjaliści muszą bowiem ocenić, czy jednostka napędowa naszego auta nadaje się do wdrożenia takich zmian. Jeśli bowiem będzie zbyt słaba lub uszkodzona, to nie będzie nadawała się do takiej modyfikacji. Prawidłowo wykonany chip tuning zwiększa moc silnika nawet o 25%. Różnica jest więc znacząca i odczuwalna. Jest to możliwe dzięki całkowitej zmianie oprogramowania sterującego silnikiem. Efekty chip tuningu sprawdza się na hamowni. Specjalistyczny warsztaty możesz znaleźć bez problemu w sieci. Wystarczy kliknąć tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/wiecej-adrenaliny-modyfikacje-elektroniki. Niektórzy producenci aut tworzą także specjalne pakiety, które są dostosowane do silników czy sprzętu. Tak właśnie robi BMW. Korzyści z wdrożenia chip tuningu są liczne. Samochód po takich modyfikacjach lepiej się prowadzi, a wzrost mocy jest odczuwalny. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu i sprawdzić, czy może zostać zastosowany w naszym pojeździe.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )