Biuro rachunkowe z Lublina – czy siedziba biura ma znaczenie

Biuro rachunkowe z Lublina – czy siedziba biura ma znaczenie

Outsourcing księgowości to rozwiązanie chętnie wybierane przez przedsiębiorców. Dzięki współpracy z biurem rachunkowym mogą oni całkowicie poświęcić się rozwijaniu firmy, mając pewność, że kwestie podatkowe oddali w dobre ręce.

Kluczowe znaczenie ma znalezienie odpowiedniego podmiotu do współpracy. I tu często pojawia się pytanie – na co zwrócić uwagę przy wyborze biura? Czy jego lokalizacja ma znaczenie? Czy biuro rachunkowe z Lublina może sprawnie obsługiwać firmy zlokalizowane w innych częściach kraju? Sprawdźmy.

Czy warto zwracać uwagę na lokalizację biura?

Zdecydowanie nie. Jeszcze jakiś czas temu firmy poszukiwały biur zlokalizowany jak najbliżej swojej siedziby. Wiązało się to z koniecznością dostarczania dokumentów czy faktur.

Biura rachunkowe z Lublina wydawały się też lepszym wyborem ze względu na możliwość osobistych spotkań, w celu wyjaśnienia różnych kwestii bądź po prostu podtrzymania relacji. Obecnie, lokalizacja biura rachunkowego nie jest już taka istotna. Powszechny dostęp do Internetu sprawił, że praktycznie wszystkie kwestie związane ze współpracą między podmiotami można załatwić online.

Elektroniczny obieg dokumentacji to już właściwie standard w większości biur. Faktury, polisy, ubezpieczenia można przesyłać sobie drogą mailową lub zamieszczać dokumentację na specjalnych, dedykowanych platformach księgowych. Dzięki temu biura mogą wyjść ze swoja ofertą do klientów w całej Polsce. Przedsiębiorcy natomiast nie muszą ograniczać się wyłącznie do oferty lokalnych biur. Mając siedzibę w dowolnym miejscu w kraju, mogą nawiązać współpracę z biurem księgowym z Lublina. To coraz częstsza praktyka, która obu stronom pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Lokalizacja biura rachunkowego nie ma znaczenia również wtedy, gdy zależy nam na utrzymywaniu bliskich relacji biznesowych. Osobiste spotkania są świetną okazją do rozmowy i poznania się, ale nie zawsze mamy na nie czas.

Dzięki internetowym komunikatorom jak Teams, Zoom czy Google Meet możemy spotykać się i rozmawiać, znajdując się w dwóch różnych częściach świata. Takie rozwiązanie także pozwala zaoszczędzić czas i daje dużo swobody, ponieważ połączyć możemy się z dowolnego miejsca w domu lub w biurze.

Zdecydowanie lokalizacja biura rachunkowego nie ma obecnie znaczenia.

Na co w takim razie zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe

Skoro nie lokalizacja, to co jest istotne przy wyborze biura rachunkowego do współpracy? Warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które wpływają na jakość świadczonych usług:

– doświadczenie – przed podpisaniem umowy warto sprawdzić jakie osiągnięcia ma biuro w swoim portfolio, z jakimi pracowało klientami i w czym się specjalizuje. Dobrym pomysłem będzie też weryfikacja kompetencji zawodowych pracowników biura – takie informacje są często umieszczane na stronie internetowej biura.

– ubezpieczenie OC – obowiązek jego posiadania dotyczy każdego biura rachunkowego. Jednak nic nie zaszkodzi by zweryfikować czy dane biuro rzeczywiście je posiada i na jaką kwotę. Ubezpieczenie chroni bowiem przedsiębiorcę przed odpowiedzialnością za ewentualne błędy popełnione przez biuro, a zabezpieczenie dotyczy takiej kwoty, na jaką opiewa polisa.

– zakres usług – w różnych biurach może on być bardzo różny. Część biur specjalizuje się na przykład w obsłudze jednoosobowych działalności gospodarczych, nie mając doświadczenie w obsłudze spółek. Inne mają bardzo szeroki zakres usług, oferując dodatkowe wsparcie wykraczające poza kwestie czysto rachunkowe.  Warto poszukać biura, które ma ofertę dopasowaną do indywidualnych oczekiwań.

Elastyczne zasady współpracy – dotyczyć mogą wielu kwestii jak chociażby sposób komunikacji, korzystania z nowoczesnych narzędzi internetowych, ale również sposób rozliczeń z klientem, który powinien być adekwatny do charakteru współpracy. Biura, które mają sztywny cennik, lepiej omijać szerokim łukiem.

Jeśli szukasz podmiotu, który ma wszystkie te zalety – zapoznaj się z ofertą biura rachunkowego InPlus. Oferta biura znacznie wykracza poza comiesięczne rozliczenie faktur i obejmuje również porady prawne, usługi doradcze oraz szkolenia. Mimo, że biuro ma swoją siedzibę w Lublinie oferuje księgowość online, dzięki czemu ma doświadczenie we współpracy z podmiotami z całej Polski.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )