Bayern Monachium – czego udało im się dokonać w sezonie 2022/2023?

Bayern Monachium – czego udało im się dokonać w sezonie 2022/2023?

Bayern Monachium to jeden z niemieckich zespołów, który nie od dzisiaj znany jest polskim kibicom. Całkiem możliwe, że wielu Polaków gorąco im kibicuje podczas każdego z meczów. Wraz z zakończeniem sezonu piłkarskiego, warto spojrzeć na to, jak wygląda ich podsumowanie i co udało im się dokonać. A może zaliczyli jakieś wpadki? Oto garść cennych informacji.

Zmiany, zmiany, zmiany

Wiele osób „pozostało” przy Bayernie pomimo tego, że z tego klubu całkiem niedawno odszedł Robert Lewandowski – o czym wszyscy bardzo dobrze wiedzieli. Również inne zespoły z ligi niemieckiej zauważyły tą zmianę, upatrując dla siebie szansę na to, aby sięgnąć po tytuł mistrzowski. Wśród największych rywali, jakie faktycznie miały szansę na to, aby zburzyć panujący początek, był RB Lipsk i Borussia Dortmund. Jak to się zakończyło?

Bardzo gorąco! Co prawda, przez długi czas Bayern był liderem, jednak Borussia deptała mu na piętach. Co więcej, wydawało się nawet, że tytuł mistrzowski faktycznie pójdzie do Dortmundu, ponieważ Bayern przegrał z Mainz. Borussia była przodem. Jednak chyba tylko cud sprawił, że tytuł mistrzowski pozostał w Monachium. 11 raz z rzędu Bayern został liderem. Trzeba przyznać, że zespół jak chce, to jednak potrafi się spiąć.

Co po Lewandowskim?

Co prawda, końcówka sezonu była dla Bayernu mocno dramatyczna, jednak udało im się ze wszystkiego wyjść z twarzą. Powodem tego poniekąd jest fakt, że Robert Lewandowski został zastąpiony znakomitym piłkarzem. Trener sprowadził Senegalczyka Sadio Mane, który doskonale wie, co tak naprawdę należy zrobić z piłką – co zresztą już nie raz udowodnił na boisku. To fakt, że Bayern znalazł w miarę dobre zastępstwo po Lewandowskim.

Przeczytaj także: https://sportowy24.pl/jak-ocenic-sezon-druzyny-z-poznania/ar/c2-17592251

Jednak mijający sezon – pomimo tytułu mistrzowskiego – pokazał, że coś jest nie tak w zespole. Są pewne niedociągnięcia, które całkiem możliwe, odpowiedzialne są za to, że ten sezon jednak nie należał do najspokojniejszych. Odejście Lewandowskiego narobiło zamieszania. Teraz czas na to, aby poleciały kolejne „głowy”. Jest niemal pewne, że Kahn nie będzie już szefem sekcji piłkarskiej. Salihamidzic także przestanie pełnić swoje ważne, dyrektorski stanowisko. Wszyscy myśleli, że to pomyłka. Jednak prezydent klubu potwierdził te słowa. Teraz czas na to, aby ich zastąpić.

Niemiecka Bundesliga

Trzeba przyznać, że ta Polakom jest naprawdę bliska. Bayern wzbudza ogrom zainteresowania. Warto jednak przyjrzeć się innym zespołom, jakie grają w niemieckiej lidzie i jak wyglądała ich końcówka sezonu. Zaraz za Monachium uplasowała się Borussia, która razem z RB Lipsk, zagra w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Kto wie, może za rok uda im się utrącić Bayern z królewskiego tronu. Union Berlin okazał się dla wszystkich nie lada zaskoczeniem. Chyba można nawet powiedzieć, że to taki czarny koń tego sezonu. Nie dość, że zajęli czwarte miejsce, zaraz za Lipskiem, to i oni będą grać za rok w Lidze Mistrzów. Pozostaje więc tak naprawdę obserwować to, co dzieje się na piłkarskiej murawie, kiedy rozpocznie się sezon 2023/2024.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )