Wybór pierwszego konta bankowego

Wybór pierwszego konta bankowego

Niewątpliwie wybór konta osobistego, a tym bardziej konta firmowego, łączy się z wieloma emocjami. Nie zawsze jest to łatwa decyzja i wymaga od przyszłego użytkownika przeanalizowania wielu parametrów, w tym tabeli opłat i prowizji, regulaminów, które są nieodłącznym elementem każdego produktu bankowego.

Gdzie zatem znaleźć najlepsze konto osobiste lub wyszukać najlepsze konta firmowe? Sposobów jest tyle, ile osobowości. Niektórzy wybierają konto pod wpływem impulsu marketingowego i kierują się zasłyszaną lub obejrzaną reklamą telewizyjną. Inni korzystają ze znanych ofert innych członków rodziny, a jeszcze inni przeszukują informacje w Internecie, w regulacjach wewnętrznych poszczególnych banków, tylko po to, aby znaleźć ofertę skrojony pod siebie.

Jest prostszy sposób

Najlepsze konta firmowe są na wyciągnie ręki, podobnie, jak konta osobiste. Wystarczy przejrzeć aktualny ranking kont, a w dosłownie kilka chwil możemy stać się właścicielami rachunku z dogodną ofertą. Na pierwszym miejscu kont osobistych według stanu na chwilę obecną znajduje się Konto Przekorzystne oferowane przez Bank Pekao. Przy otwarciu konta można otrzymać nagrodę w wysokości stu złotych. Aby skorzystać z oferty promocyjnej wystarczy zapewnić minimum jeden wpływ na konto na kwotę co najmniej 500 złotych oraz dokonać minimum cztery transakcje bezgotówkowe przy pomocy karty lub aplikacji PeoPay. Powyższe warunki należy spełnić w każdym z trzech pełnych miesięcy od momentu założenia konta.

Nie jest zaskoczeniem, że najlepszą ofertą wśród kont firmowych jest również Konto Przekorzystne Biznes Banku Pekao. Promocja, jaką można zgarnąć po założeniu konta to kwota do 1200 zł po spełnieniu kilku warunków. Należą do nich standardowe operacje wykonywane podczas użytkowania konta firmowego: przelewy, płatności kartą, wymiana walutowa, korzystanie z produktów leasingowych i kredytowych oraz, rzecz najważniejsza, wpływy na konto. Spełniając powyższe warunki możemy sobie zagwarantować również brak kosztów związanych z prowadzeniem konta lub opłaty za  użytkowanie karty do rachunku. Trudno się dziwić, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku. Bank od kilku lat utrzymuje swoją ofertę i w przypadku rachunku firmowego mamy do czynienia już z czwartą edycją promocji.

Tabela opłat i prowizji

Poza aktualnymi promocjami bankowymi dotyczącymi kont firmowych i osobistych, warto zwrócić uwagę, a w zasadzie zaznajomić się z tabelą opłat i prowizji danego banku. Ta niedoceniana tabela posiada w sobie bardzo wiele przydatnych informacji, które nie tylko informują nas jakie opłaty zostaną naliczone za korzystanie z danego produktu, ale przede wszystkim, są dla nas wartościową informacją, w jaki sposób tych opłat uniknąć.

Wybór swojego pierwszego konta powinniśmy opierać właśnie o tabelę opłat i prowizji. Ważne jest analizowanie także zmian w obrębie tych opłat, które mogą pojawiać się cyklicznie w zależności od banku. Jeżeli zatem interesuje Ci Posiadanie najlepszego konta bankowego dla klientów indywidualnych lub firm warto zaznajomić się opłatami operacyjnymi.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )