Wodny klasyk, czyli łódka płaskodenna

Wodny klasyk, czyli łódka płaskodenna

Łódka płaskodenna to sprzęt wodny, który cieszy się niegasnącą popularnością. Wybierają ją nie tylko służby, takie jak straż pożarna, policja, ale też wędkarze i inni miłośnicy spędzania czasu na wodzie. Wśród jej licznych zalet wymienić można stabilność (umożliwia spinning na stojąco), wygodę i łatwość w zwodowaniu i transporcie. Łódka płaskodenna jest bezpieczniejsza od tych klasycznych w kształcie litery V, a o komforcie jej użytkowania świadczą opinie wędkarzy, dla których ten sprzęt to najlepszy wybór na niekiedy wymagające wyprawy.

Aluminium czy laminat?

Podczas zakupu łódki płaskodennej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na mnóstwo parametrów. Jednym z najistotniejszych jest materiał wykonania. Często pojawia się dylemat, jaką łódź wybrać: z aluminium czy laminatu? Użytkownicy wskazują na wiele zalet i wad obu opcji. Według niektórych laminat jest bardziej wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Jednak odpowiednio eksploatowana łódź będzie służyła nam przez wiele lat. Wiele zależy od sposobu użytkowania i dbania. Większa waga laminatu sprawia, że zdaniem niektórych wędkarzy, łodzią z niego wykonanej pływa się lepiej. Nie brakuje jednak takich osób, dla których lekkość aluminium stanowi zaletę. Łodzie te są szybkie i łatwe w naprawie. Z kolei zwolennicy laminatu podkreślają, że jest on zdecydowanie cichszy od aluminium, które wydaje charakterystyczny dźwięk, podczas gdy uderza w nie fala.

Dla fanów komfortu

Łódka płaskodenna ma wiele mocnych punktów, ceni się ją szczególnie w wędkarstwie i rekreacji. Jeżeli jednak chcesz wypocząć nad wodą i szukasz czegoś, co zapewni najwyższy poziom wygody, powinieneś zainteresować się houseboat. Jest to rodzaj jachtu coraz częściej wybierany przez osoby, które chcą bezpiecznie uprawiać turystykę wodną ze swoimi bliskimi i rodziną. Popularny „pływający domek” umożliwia przemieszczanie się po szlakach wodnych, aktywne spędzanie czasu wolnego i bycie blisko natury. Poza tym, decydując się na houseboat, wybierasz ciekawą alternatywę dla tradycyjnych noclegów. Nie musisz martwić się o wynajem domku, pokoju w pensjonacie czy hotelu. Masz swoje własne, pływające lokum, które zapewni Ci wszystkie potrzebne udogodnienia. Co więcej, każdego dnia będziesz mógł podziwiać unikalne widoki z pokładu, dostępne tylko dla Ciebie. Tych niezapomnianych wrażeń doznasz niezależnie od pogody. Poczujesz się komfortowo, ponieważ houseboat producent dba o takie elementy wyposażenia jak klimatyzacja i ogrzewanie. Do dyspozycji załogi jest pokój z sypialnią, kuchnia, łazienka z toaletą i prysznicem oraz taras. Jak widać, houseboat rzeczywiście niewiele różni się od zwykłego urlopowego lokum. Wyróżnia go nowoczesne podejście do wypoczynku i możliwość poruszania się po pięknych wodnych szlakach. Oprócz wszystkich tych zalet, jeszcze jedna kwestia przyczyniła się do powszechności wypoczynku na pływających domkach. Zgodnie z ustawą o żegludze śródlądowej, pływanie nimi nie wymaga posiadania patentu. Ze względu na bezpieczeństwo zaleca się jednak, aby osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglugą, pływały pod okiem doświadczonego opiekuna.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )