Szał na egzotykę

Szał na egzotykę

Ogromne liście palmy. Olbrzymie monstery. Zieleń w wielu odcieniach mieszająca się ze złotem. To największy hit tego sezonu we wnętrzarstwie. Przesyt roślinności, a jednak wszystko utrzymane ze smakiem i nawiązaniem do natury.

Powrót do korzeni

Zastanawialiście się dlaczego tak bardzo lubimy nawiązania do natury pojawiające się w naszych wnętrzach? Zieleń uspokaja, daje mam poczucie przytulności, a jednocześnie pozwala nam na ucieczkę od codziennego, miejskiego życia. Ten sam klimat wprowadzają fototapety egzotyczne, które przepełnione są motywami roślinnymi, kwiatowymi i leśnymi. Można powiedzieć, że jest to dla nas namiastka raju, o którym podświadomie marzymy.

Nie tylko w stylizowanych wnętrach

Fototapety egzotycznie nie zawsze muszą być wykorzystywane w stylizowanych pomieszczeniach. Doskonale sprawdzą się w minimalistycznym wystroju, akcentując go i dodając powiew świeżości. Motywy roślinne idealnie łączą się z drewnem, bez względu na jego kolorystykę. Jednak biel i szarości, to kolory, które również współgrają z zielonym gąszczem nadrukowanym na fototapecie.

Utarło się przekonanie, że intensywne fototapety, do których należą te z motywami egzotycznymi, powinny być wykorzystywane w pomieszczeniach o wielkim metrażu. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane i połączone z innymi elementami, jak blaty, kafle, ceramika, sprawdzą się także w niewielkich łazienkach, nie tworząc przy tym poczucia przytłoczenia. Idealną sytuacją byłoby udekorowanie ściany egzotyczną fototapetą w pokoju kąpielowym, na tle której stałaby wyłącznie wanna.

Stonowana egzotyka

Osobom, które lubią podążać za nowinkami w aranżacji wnętrz, ale nie zawsze chcą je wykorzystywać według utartych standardów, z pewności zainteresują niecodzienne tapety egzotyczne. Nie narzucają się, nie przytłaczają, nie dominują pomieszczenia. Te zalety możemy przypisać fototapetom przedstawiającym rośliny egzotyczne w postaci szkicu, obramowania liści wybranych roślin. Wybór takiej fototapety wprowadzi do naszego domu elegancki szyk.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )