Sprzedaż samochodu przez internet – jak to działa?

Sprzedaż samochodu przez internet – jak to działa?

W internecie można dziś sprzedać dosłownie wszystko. W tym także samochód, co jest bardzo wygodną opcją dla wielu kierowców, bo nie trzeba jeździć po giełdach, a krąg potencjalnych klientów nie ogranicza się tylko do najbliższego otoczenia. Jak to jednak przeprowadzić w praktyce?

Odpowiednio przygotowane ogłoszenie

Publikacja ogłoszenia w sieci nie jest bardzo kosztowna, chyba że korzysta się z dodatkowych opcji jak wyróżnienie anonsu czy wrzucanie go na czołowe miejsca listy wyszukiwań. Ogłoszenie w sieci mogą obejrzeć ludzie z całego kraju, ale ta wielkość rynku ma także swoje wady – ofert sprzedaży jest naprawdę bardzo dużo i nie tak łatwo przykuć uwagę potencjalnych nabywców.

Niezbędną częścią ogłoszenia są zdjęcia, bo to one jako pierwsze rzucają się w oczy. Nie powinny być retuszowane, za to jak najbardziej mogą być „artystyczne”, czyli w ładnej scenerii, zrobione przy dobrym świetle, odpowiednio wykadrowane, tak by podkreślić największe atuty sprzedawanego auta.

Jeśli chodzi o treść, to bardzo długie opisy raczej zniechęcają, źle widziane jest także ukrywanie istotnych wad. W ogłoszeniu powinny się znaleźć wszystkie istotne informacje, a dla zachęty warto uwypuklić zalety samochodu, jak na przykład tapicerka w idealnym stanie czy komplet nowych opon.

Sprzedaż online do skupu

Skupy używanych pojazdów, na przykład https://skupautzagotowke.net/skup-aut/bochnia/, też umożliwiają przeprowadzenie transakcji przez internet. Oględziny auta organizowane są oczywiście na miejscu, tak samo jak to się odbywa przy prywatnych ogłoszeniach, samą ofertę wysyła się jednak online. Umożliwia to formularz umieszczony na stronie skupu, gdzie podaje się najważniejsze parametry (model, marka, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność silnika) oraz dodatkowe informacje.

Pod podany numer telefonu oddzwania pracownik skupu i przedstawia swoją wstępną ofertę, którą klient może przyjąć albo odrzucić, bo samo zgłoszenie chęci sprzedaży jeszcze do niczego nie zobowiązuje. Oferta dostępna na https://skupautzagotowke.net/skup-aut/chrzanow/ obejmuje bezpłatny odbiór samochodu oraz natychmiastową wypłatę pieniędzy, co jest dużo wygodniejsze niż transakcja z prywatną osobą, która zwykle trwa znacznie dłużej i wymaga dodatkowych formalności.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )