Rozliczenie podatku z Holandii – jak odzyskać nadpłacony podatek?

Rozliczenie podatku z Holandii – jak odzyskać nadpłacony podatek?

Pracownicy, którzy pracowali za granicą legalnie, a ich pracodawca odprowadzał za nich miesięczne składki na rzecz podatku dochodowego, mogą starać się o zwrot podatku nadpłaconej jego części. Procedura rozliczeniowa z holenderskim urzędem skarbowym – Belastingdienst – nie jest skomplikowana. Wystarczy złożyć prawidłowo wybrany druk, a cała droga zwrotu kwoty podatku będzie skrócona. 

Formalności przy zwrocie podatku z Holandii

Zwrot podatku z Holandii należy się nawet tym, którzy przepracowali kilka miesięcy w pracy sezonowej, która jest częstym wyborem naszych rodaków. Wyjeżdżając za granicę do pracy warto wiedzieć, że w Holandii obowiązują cztery stawki podatkowe, a holenderski podatek możemy rozliczyć nawet do 5 lat wstecz. 

Większość Polaków, która pracuje w Holandii, mieści się w dwóch progach podatkowych ze względu na osiągane dochody. Ich zwrot podatku może wynieść nawet kilkaset Euro. Terminy wypłat nie są jednoznacznie określone, ale w odniesieniu do pracowników niezameldowanych, końcowa data złożenia zeznania podatkowego przypada na dzień 1 lipca, a dla osób przebywających na stałe w Holandii to 1 maja. Zwrot podatku możliwy jest nawet w ciągu 3 miesięcy, ale należy przy tym pamiętać, że stanie sią to tylko wówczas, gdy nie spóźnimy się z wypełnieniem formalności i dostarczeniem ich do urzędu skarbowego. Jeżeli tak się stanie, cała procedura może wynosić od 6 miesięcy do nawet 3 lat. 

Chcąc odzyskać nadpłacony podatek, jesteśmy zobowiązani wybrać odpowiedni formularz. który przeznaczony jest dla nierezydentów (osób niezameldowanych w Holandii) lub osób na stałe tam mieszkających. Są to druki, odpowiednio – Aangifte C oraz Aaangifte P. 

Zwrot podatku z Holandii – wymagane dokumenty

Przez cały proces uzyskiwania zwrotu z Holandii warto przejść z doświadczonym biurem podatkowym, które specjalizuje się w pomaganiu Polakom odzyskać nadpłacony podatek. Oprócz wymienionych wyżej formularzy, istotne są pozostałe dokumenty. Będzie to z pewnością ankieta osobowa, oświadczenie o okresie pracy, skany jaroopgave, czyli karty podatkowej, kopia dokumentu tożsamości oraz oświadczenie RODO.  

Biuro podatkowe, krok po kroku, pomoże Ci wypełnić każdy obowiązkowy dokument. Rozliczenia można również dokonać bez wychodzenia z domu za pomocą specjalnego systemu, który znacznie przyspieszy zwrot podatku i nie sprawia żadnego problemu. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem – Holandia.org.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )