Pulsoksymetr BEURER PO 40 to najmniejsze urządzenie medyczne pomocne w walce z COVID-19

Pulsoksymetr BEURER PO 40 to najmniejsze urządzenie medyczne pomocne w walce z COVID-19

Pulsoksymetr jest zwykle są używany w gabinetach lekarskich i szpitalach, ale od jakiegoś czasu można nabyć własne urządzenie i nic nie stoi na przeszkodzie by używać go w domu. Co powinno się robić zwłaszcza w czasach jakich przyszło nam żyć – w czasie pandemii koronawirusa. W najróżniejszych testach, recenzjach i zestawieniach pulsoksymetr firmy BEURER PO 40 wciąż okazuje się być najlepszym (pod względem jakości wykonania, dokładności pomiaru i ceny) urządzeniem medycznym do samodzielnego pomiaru saturacji krwi. Czym jednak jest BEURER PO 40? Bardzo małym pulsoksymetrem, który bezboleśnie i szybko mierzy poziom nasycenia tlenem lub ilość tlenu we krwi.

Pulsoksymetr BEURER PO 40 – czym jest pulsoksymetria?

A czym jest pulsoksymetria? To nieinwazyjny i bezbolesny test, który mierzy poziom nasycenia tlenem lub poziom tlenu we krwi. Potrafi szybko wykryć nawet niewielkie zmiany w skutecznym przenoszeniu tlenu do kończyn najbardziej oddalonych od serca, w tym do nóg i ramion. Pulsoksymetr to małe, podobne do klipsa urządzenie, które przyczepia się do części ciała, takiej jak palec (najczęściej jest nakładany na palec). Często używa się go w warunkach krytycznej opieki, a więc w takich miejscach jak pogotowie lub szpitale. Niektórzy lekarze, na przykład pulmonolodzy, mogą używać go również swoim w gabinecie.

Celem pulsoksymetrii jest sprawdzenie, jak dobrze serce pompuje tlen przez organizm. Może być używany do monitorowania stanu zdrowia osób z dowolnym stanem, który może wpływać na poziom tlenu we krwi, szczególnie podczas pobytu w szpitalu. Jednak teraz dzięki niewielkiemu i dokładnemu pulsoksymetrowi BEURER PO 40 można w zaciszu domu sprawdzić natlenienie krwi i rozpoznać w ten sposób objawy nie tylko koronawirusa (COVID-19), ale także innych chorób, taki jak:

  • przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
  • astma
  • zapalenie płuc
  • rak płuc
  • niedokrwistość
  • zawał serca lub niewydolność serca
  • wrodzone wady serca

Pulsoksymetr, pulsoksymetrowi nie równy – BEURER PO 40 pozwala na więcej!

Pulsoksymetr BEURER PO 40 pozwala na znacznie więcej niż inne urządzenia medyczne do pomiaru natlenienia krwi w podobnym przedziale cenowym – deklasuje nawet te droższe. Pulsoksymetr BEURER PO 40 jest w odczytać tzw. “cichą hipoksję”, której zwyczajnie nie czuć, ale pozwala stwierdzić, czy organizm znajduje się w stanie choroby. Urządzenie jest w stanie również ocenić, jak dobrze działa nowy lek na płuca, czy ktoś potrzebuje pomocy w oddychaniu, jak pomocny jest respirator, ale także może posłużyć do monitorowania poziomu tlenu w trakcie lub po zabiegach chirurgicznych wymagających leżenia. Ale to nie koniec jego zalet.

Urządzenie jest w stanie określić, jak skuteczna jest uzupełniająca tlenoterapia, zwłaszcza gdy rozpoczynamy nowe leczenie. Pozwala ocenić czyjąś zdolność tolerowania zwiększonej aktywności fizycznej. Co więcej, pulsoksymetr BEURER PO 40 jest w stanie wykazać czy ktoś (choćby na chwilę) przestaje oddychać podczas snu – jak w przypadku bezdechu sennego – jednak można to stwierdzić dopiero podczas bardziej dogłębnego badania snu.

Jak działają pulsoksymetry i dlaczego pulsoksymetr BEURER PO 40 jest od nich lepszy

W celu przeprowadzania odczytu należy nałożyć na palec pulsoksymetr BEURER PO 40 (małe urządzenie przypominające zacisk) i wcisnąć mały przycisk. Od chwili naciśnięcia przycisku następuje pomiar tlenu we krwi, który trwa dosłownie 5 sekund, a jego dokładność określa się na poziomie 98-99% – ma o 1-2% mniejszą tolerancję błędu niż inne urządzenia w podobnej klasie cenowej. Małe wiązki światła przechodzą przez krew w palcu, mierząc ilość tlenu. Odbywa się to poprzez pomiar zmian absorpcji światła w natlenionej lub odtlenionej krwi. Jest to całkowicie bezbolesny proces. Dzięki temu pulsoksymetr będzie w stanie określić poziom nasycenia tlenem wraz z tętnem.

Do zalet pulsoksymetru BEURER PO 40 można zaliczyć to, że jest łatwy w użyciu, jest lekki, mały, działa za jednym kliknięciem i ma automatyczne wyłączanie. Posiada wiele funkcji takich jak choćby pomiar wysycenia tlenem (SpO2), wskaźnik perfuzji (liczba, która pokazuje siłę Twojego pulsu), częstość tętna i siłę tętna. Poza tym, pulsoksymetr BEURER PO 40 ma duży podświetlany wyświetlacz, dzięki czemu odczyty są dobrze widoczne nawet dla osób o słabszym wzroku (np. pomiary są dobrze widoczne dla osób starszych). Wyświetlacz ma także regulację jasności, dzięki czemu można wybrać jeden z 10 poziomów jasności. Można go także obracać na sześć różnych sposobów, co również pomaga w czytelności wyników. Urządzenie jest w stanie zapisać pomiary dla kilku osób. W zestawie znajdziemy dodatkowo etui, notes na zapisywanie metodą tradycyjną odczytów z urządzenia, a także potrzebną do działania baterię.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )